ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

کفپوش ال وی تی و کاربرد آن

  • 13 مرداد 1398
  •    
  • نویسنده: سازه افزار
کفپوش ال وی تی و کاربرد آن

کف پوش ال وی تی دارای ترکیبات مصنوعی بوده و ماده تشکیل دهنده آن ها وینیل است. کف پوش ال وی تی مصنوعی هستند و همین ویژگی سبب شده که بتوان آن ها را در رنگ های متنوع و زیادی تولید کرد که این یک مزیت مهم به حساب می آید. هنگام استفاده از سنگ های طبیعی، کف پوش چوبی و سرامیک ها معمولا این مشکل وجود دارد که تنوع رنگ پایین است و لذا ایجاد هماهنگی اندکی مشکل تر خواهد بود و امکان استفاده از آن ها در فضا هایی با طراحی و دکوراسیون های متفاوت و رنگی وجود دارد.

کفپوش جزء المان های بسیار مهم هر خانه به حساب می آید که هنگام انتخاب آن باید وسواس زیادی به خرج داد. برای هر کسی با هر سلیقه کف پوش های متفاوتی وجود دارد و تنوعی که در بازار این محصول هست موجب شده هر کسی بتواند کفپوش مورد نظر خود را بسته به ویژگی های آن انتخاب کند. به طور کلی کف پوش ها انواع گوناگون و زیادی دارند. سنگ ،  سرامیک ، پارکت و پی وی سی و... که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارا می باشند و بر حسب اولویت و کاربری فضا انتخاب می شوند.

 

مزایای استفاده از کفپوش ال وی تی :

۱-عایق ضد آب و رطوبت :

کفپوش ال وی تی به طور کامل ضد آب هستند و در نتیجه شما می توانید علاوه بر فضای اتاق نشیمن و یا اتاق خواب ها حتی برای پوشاندن کف آشپزخانه هم از کفپوش ال وی تی با خیال آسوده استفاده کنید.


۲-مقاومت بالا در برابر رطوبت :

در مقابل دیگر محصولاتی که در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند کفپوش ال وی تی مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت دارند که همین خاصیت باعث می شود که طول عمر بالا تری هم داشته باشند. برای فضا های مرطوب می توانید به راحتی از این محصول استفاده کنید و نگران نفوذ آب نباشید.


۳-مقاومت بالا در برابر خط و خش :

کفپوش ها مدام در معرض رفت و آمد اعضای خانواده هستند، البته در اماکن عمومی که خیلی بیش تر از خانه، به همین دلیل مهم است که به راحتی خراشیده نشوند چون در این حالت به سرعت زیبایی خود را از دست می دهند. خوشبختانه کفپوش ال وی تی مقاومت خوبی در برابر خراش دارد.


۴-نصب اولیه و تعمیرات و نگهداری آسان :

کفپوش ال وی تی نیاز به ابزار آلات خاص و پیچیده نیست. علاوه بر آن، برای نصب این محصول مدت زمان کوتاهی هم نیاز است. پس همین طراحان را ترغیب می کند به استفاده از این متریال چرا که به راحتی می توانند در مدت زمان کوتاهی یکی از بهترین کفپوش ها را نصب کنند. در آینده هم اگر قسمتی از کفپوش ال وی تی آسیب ببیند می توان به راحتی برش داد و بخش مورد نظر را جدا کرد. شیوه نصب و تعمیر نسبت به کف پوش های دیگر نظیر سنگ و سرامیک بسیار ساده است.


۵- نرمی و راحتی کفپوش ها :

راه رفتن روی کفپوش ال وی تی به مراتب راحت تر از سنگ و سرامیک است. فراموش نکنید برای خانه هایی که کودک خردسال دارند و امکان زمین خوردن آن ها وجود دارد داشتن کف پوشی نرم بسیار مهم است.


معایب کفپوش ال وی تی :

۱-معمولا دارای قیمت بالا تری می باشد و در نتیجه اجرای آن ها به صرف هزینه بیشتری نیاز دارد و همچنین از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد.

۲-نمایی که کفپوش ال وی تی دارند در مقایسه با متریال طبیعی کمتر است و این بدیهی است چون این محصول مصنوعی می باشد.

 

 کاربرد کفپوش ال وی تی :


کفپوش ال وی تی در خانه ها و منازل مسکونی و در ادارات و کارخانه ها قابل استفاده می باشد و به همین دلیل می توان گفت کاربرد های شان بسیار زیاد است. یک ویژگی کفپوش ال وی تی این است که می توان از آن علاوه بر کف، به عنوان دیوارپوش هم استفاده کرد.