ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

انواع لوستر درفضا های مختلف

  • 20 شهریور 1398
  •    
  • نویسنده: سازه افزار
انواع لوستر درفضا های مختلف

چراغ  آویز یا لوستر برای فضا مدرن مورد استفاده قرار گیرند. علاوه بر روشنایی، لوستر در دنیای مدرن ابزاری برای زیبایی و طراحی دکوراسیون داخلی است. لوستر می تواند وسیله ای باشد که نه برای تامین کامل نور بلکه در کنار لوستر ها منابع دیگری مانند نور مخفی ها و هالوژن ها در سقف تعبیه می شود و به عنوان ابزاری مکمل برای زیبایی محیط و دیزاین دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد انواع لوستر در فضا های مختلف :

۱-لوستر سالن پذیرایی :


یکی از مهم‌ترین موارد دکوراسیون داخلی منزلبه انتخاب لوستر سالن پذیرایی باز می‌گردد. این لوستر در کنار سایر لوازم موجود در اتاق پذیرایی می‌تواند نمایی بسیار زیبا و چشم‌نواز به اتاق ببخشد. در انتخاب لوستر اتاق پذیرایی همواره به هماهنگی بین نوع لوستر و سایر لوازم توجه داشته باشید. در صورتی که از طرفداران دکوراسیون سنتی هستید، انواع لوستر برنزی و یا چوبی می‌تواند انتخاب خوبی به حساب بیاید. به طور کلی از میان انواع لوستر مناسب برای اتاق پذیرایی می‌توان به لوستر‌های شاخه‌ای، سقفی، کریستالی و فانتزی اشاره کرد.

۲-لوستر اتاق خواب :


در صورتی که برای اتاق خواب خود به دنبال یک لوستر مناسب هستید، با توجه به نکات زیر، می‌توانید در انتخاب از بین انواع لوستر، به راحتی لوستر مدنظر خود را تهیه کنید. اولین نکته در انتخاب لوستر اتاق خواب به رنگ خود اتاق باز می‌گردد. در صورتی که رنگ زمینه‌ی اتاق خواب به چوب گرایش داشته باشد، می‌توانید از انواع لوستر چوبی و فانتزی استفاده کنید.

نکته‌ی بعدی در انتخاب لوستر مناسب برای اتاق خواب، شدت نور لوستر می‌باشد. به طور کلی نور‌های غیر متمرکز در اتاق خواب مورد پسند بسیاری از افراد نمی‌باشد. در نتیجه در انتخاب لوستر مناسب برای اتاق خواب سعی کنید از لوستر‌هایی که دارای حباب رو به پایین و پخش‌کننده‌ی زیاد نور هستند، استفاده نکنید.

به عنوان آخرین نکته در انتخاب لوستر مناسب برای اتاق خواب باید به این مورد اشاره داشت که در اتاق خواب‌هایی که دارای سقف کوتاهی هستند، نباید از لوستر‌هایی که دارای آویزهای بلندی هستند، استفاده کرد.


۳-لوستر راهرو:انتخاب لوستر برای راهروی منازل نسبتاً حساس و سخت می‌باشد. معمولاً راهروها دارای سقف‌های کوتاه و با عرض کمی هستند. همین شرایط محدودیت قابل توجهی برای شما در انتخاب لوستر به ‌وجود می‌آورد. در انتخاب لوستر برای راهرو بهتر است از انواع لوستر فانتزی و لوستر آویزها استفاده کنید.


۴-لوستر آشپزخانه:لوستر آشپزخانه با توجه به کاربری خاص آشپزخانه نسبت به سایر اجزای خانه به دقت خاصی احتیاج دارد. معمولاً در آشپزخانه‌ها بخارات آب و روغن زیادی وجود دارد. در نتیجه نوع لوستر مدنظر نیز باید با این شرایط سازگار باشد. به عنوان مثال، انواع لوستر برنزی و انواع لوستر چوبی می‌توانند انتخاب‌های خوبی برای آشپزخانه باشند. انواع لوستر برنزی و چوبی این قابلیت را دارند تا با انواع دکوراسیون آشپزخانه هماهنگ شده و حتی دکوراسیون مدرن و یا سنتی آشپزخانه‌ی شما را بسیار زیباتر و چشم‌نوازتر سازند.

۵-لوستر اتاق کودک:


برای دکوراسیون اتاق کودک، انتخاب لوستر در دکوراسیون کودک بسیار تأثیرگذار می‌باشد. مهم‌ترین نکته در انتخاب لوستر اتاق کودک هماهنگی آن با رنگ اتاق کودک می‌باشد. نکته‌ی دیگر در انتخاب لوستر مناسب برای اتاق کودک، به میزان پخش‌کنندگی نور توسط لوستر در فضای اتاق باز می‌گردد. میزان پخش‌شدن نور در اتاق نباید به اندازه‌ای باشد که آرامش و لطافت اتاق کودک مختل شود.