ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

کابینت تمام چوب و انواع مدل آن

  • 3 مهر 1398
  •    
  • نویسنده: سازه افزار
کابینت تمام چوب و انواع مدل آن

طراحی و دکوراسیون آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش خانه دانست چرا که با سبک و سیاق خود می تواند فضای خانه را دگرگون و جذاب نماید. کابینت ها اولین چیزی هستند که در زیبایی آشپزخانه اثر گذار هستند.طراحی و دیزاین آشپزخانه برای اهالی خانه بسیار مهم و حائز اهیمت است. آشپزخانه معمولا مکانیست که خانم ها بیشترین مدت زمان روز را در آن جا سپری می کنند. تمیزی و زیبایی آن اهمیت خاصی برای همه ی اعضای خانواده دارد.

با انتخاب کابینت های زیبا که هماهنگی بیشتری با دکوراسیون منزل شما دارد، می توانید فضای دلنشین و خاصی را برای منزل خود پدید آورید. یکی از جذاب ترین و در عین حال لوکس ترین نوع کابینت، کابینت تمام چوب کلاسیک است که با المان های سنتی و اشرافیت، اصالت و شکوه را به منزل شما به ارمغان خواهند آورد.

 

ویژگی های کابینت آشپزخانه تمام چوب کلاسیک:

۱-کابیت تمام چوب کلاسیک، کابینتی لوکس و گران قیمت محسوب می شود. به این دلیل که کابینت آشپزخانه تمام چوب کلاسیک، از چوب طبیعی ساخته می شود.

۲-طراحی و ساخت آن حساس و زمان بر است و نیازمند دقت و تخصص بیشتری از سوی سازنده و نصاب می باشد.

۳-کابینت تمام چوب کلاسیک بدلیل عایق صوتی آن بسیار مورد توجه مصرف گنندگان قرار گرفته است. این کابینت ها معمولا صدا را به سمت خود جذب می کنند و باعث می شوند صوت با انعکاس کمتری در محیط پخش شود.

۴-بافت ارتجاعی که در جنس چوب کابینت تمام چوب کلاسیک آن وجود دارد، این کابینت ها نسبت به سایر کابینت هایی که از مواد غیر طبیعی ساخته شده اند، فرسایش کمتری نسبت به سایر کابینت ها دارند.

۵-کابینت تمام چوبی در برابر گرما دارای  مقاومت مطلوبی نشان می دهند و با گرم شدن فضای آشپزخانه در برابر گرمای حاصل از پخت و پز، آسیب نمی بینند.

۶-کابینت تمام چوب  آشپزخانه، در مقابل رطوبت و نفوذ آب ضعیف عمل می کنند. چوب در اثر رطوبت تغییر شکل می دهد و به اصطلاح باد می کند. معمولا همه کابینت ها به غیر از کابینت های روکش پی وی سی، در برابر نفوذ آب، آسیب پذیرند.

۷-زمانی بسیار زیادی صرف ساخت و تولید کابینت تمام چوب کلاسیک خواهد شد، زیرا در ساخت آن جزئیات فراوانی به کار می رود.


کابینت تمام چوب کلاسیک آشپزخانه :

سبک کلاسیک کابینت، به معنای استفاده از کابینت هایی با طرح و فضای لوکس و خانه های سلطنتی اروپایی استکابینت آشپزخانه تمام چوب کلاسیک خانه شما را به یک محیط رویایی و با شکوه تبدیل خواهد کرد که می توانید سال های سال از زیبایی و چشم نوازی آن لذت ببرید.

کابینت تمام چوب کلاسیک، یکی از محبوب ترین مدل ها  و البته گران ترین نوع کابینت در جهان بحساب می آید. یکی از ویژگی های کابینت تمام چوب این است که خانه های قدیمی و اشرافی اروپایی و رومی یادآور شود.

کابینت تمام چوب ها از چوب طبیعی ساخته شده اند و بر روی درب آن، و نقوش های زیبایی و طراح ها کلاسیک و مدرن  حکاکی شده است. وجود ستون و سر ستون های کنده کاری شده و تاج و منبت کاری، باعث ارزش بالا و خاص بودن کابنیت های کلاسیک چوبی می شود که می تواند چشم هر بیننده ی اهل هنر و ذوقی را به خود خیره سازد.

امروزه کابینت های تمام چوب کلاسیک یکی از جدیدترین و به روز ترین مدل های دکوراسیون آشپزخانه محسوب می شوند که اهالی اهل ذوق به دنبال آنندکابینت تمام چوب کلاسیک می تواند باعث آرامش و روحیه در خانه شود..

کابینت تمام چوب کلاسیک از دل طبیعت برخواسته، با سلامت روحی  و جسمی انسان سازگاری بیشتری دارد و باعث می شود آرامش در محیط خانه را بوجود می آورد. رنگ چوب معمولا قهوه ای ست. قهوه ای، رنگی گرم و انرژی بخش است که حس گرما و صمیمیت را به بیننده القا می کند. چوب با رگه های طبیعی و نامنظمی که دارد باعث حس زیبایی شناختی در انسان می شود و حس نوستالژیک، اصیل و خاطره انگیزی را در انسان زنده می سازد.

کابینت تمام چوب کلاسیک از جنس چوب تشکیل شده اند. چوب گردو، چوب افرا و چوب بلوط یکی از بیشترین و پر کاربردترین چوب ها در ساخت کابینت آشپزخانه تمام چوب کلاسیک است. البته ممکن است در ساخت بدنه و اسکلت کابینت های کلاسیک چوبی از متریال ام دی اف یا فلز هم به علت به صرفه بودن اقتصادی استفاده شود که تاثیری در نمای کابینت آشپزخانه نخواهد داشت .

 

نحوه ساخت کابینت تمام چوب کلاسیک:

ساخت و فرآیند تولید کابینت تمام چوب معمولا زمان بر می باشند. برای ساخت کابینت تمام چوبی کلاسیک، در ابتدا بدنه یا اسکلت کابینت ساخته می شود و در محل مربوطه نصب می شود. به دلیل گران بودن چوب و نایاب بودن چوب، معمولا بدنه ی کابینت را از جنس ام دی اف می سازند. البته ممکن است بدنه کابینت از جنس فلز یا خود چوب هم باشد که این بستگی به نظر سازنده و مشتری دارد و حتما از نظر اقتصادی متفاوت خواهد بود.

بعد از ساخت و نصب بدنه به دیواره آشپزخانه،  درب های کابینت، متناسب با بدنه آن، اندازه گیری و ساخته می شود و برای نصب اولیه به محل برده می شود. بعد از نصب اولیه و اطمینان از تطبیق سایز درب های کابینت، مجددا درب ها باز شده و به محل مخصوص برای رنگ زدن، برده می شود.

پس از خشک شدن کامل رنگ، درب های کابینت بر روی بدنه ی اصلی نصب خواهد شد. این فرآیند به این دلیل اتفاق می افتد که کابینت های تمام چوب کلاسیک، گران قیمت و حساس هستند و باید با دقت بیشتری ساخته و تولید شوند.

 

طراحی آشپزخانه  تمام چوب کلاسیک برای تمام فضا ها:

در طراحی کابینت تمام چوب کلاسیک، مناسب بودن آن برای انواع فضاهای کوچک و بزرگ است. اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است، بدانید که با قرار گرفتن کابینت های تمام چوب کلاسیک می توانید فضای دنج و بکری را برای خود مهیا سازید و زیبایی آشپزخانه شما آن دو چندان خواهد شد.

برای طراحی آشپزخانه های بزرگ با کابینت تمام چوب، زیبایی فوق العاده ای را به منزل و آشپزخانه شما خواهد بخشید و می توانید یک فضای کلاسیک و بی نظیر را برای خود فراهم آورید .


رنگ در طراحی کابینت تمام چوب کلاسیک :


معمولا کسانی که از کابینت های چوبی برای آشپزخانه خود استفاده می کنند، رنگ قهوه ای چوب را دوست دارند. قهوه ای رنگ چوب باعث روح بخشی به محیط زندگی می شود،  که این رنگ طبیعی هم باشد و رنگ و طرح چوب های جنگلی را داشته باشد. کابینت تمام چوبی قابلیت سفارش به رنگ های مختلف دارند.

رنگ های روشن مانند کرم و سفید، طوسی یا قهوه ای روشن، یکی از بهترین انتخاب ها برای آشپزخانه های کوچک و کم نور است. برای فضاهای بزرگتر می توانید از چوب های تیره تر استفاده کنید یا حتی کابینت خود را در رنگ های مشکی و قهوه ای سوخته انتخاب کنید.

برای انتخاب رنگ در کابینت تمام چوب کلاسیک کمی محدود تر از کابینت های مدرناست. این کابینت ها در رنگ های سنگین مانند سفید، کرم، طوسی، طیف قهوه ای و مشکی طراحی و ساخته می شوند .

کابینت تمام چوب کلاسیک، از متریالی از جنس طبیعت ساخته شده است و طبیعی است بیشتر از مواد مصنوعی به آرامش شما کمک خواهد کرد. شما با هماهنگ کردن سایر وسایل چوبی منزلتان با کابینت چوبی کلاسیک، می توانید فضایی رویایی و دلنشین را برای خود پدید آورید. در ساخت و تولید کابینت آشپزخانه تمام چوب کلاسیک، از چوب استفاده خواهد شد.