ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

پنل اچ پی ال و کاربرد های آن

  • 26 تیر 1398
  •    
  • نویسنده: سازه افزار
پنل اچ پی ال و کاربرد های آن

ورق اچ پی ال ساخته شده از چندین لایه الیاف (همانند کاغذ کرافت، کاغذ دکوراتیو، رزین فنولیک، و رزین ملامین)  که به رزین های عمل کننده در گرما (گرما سخت) آغشته شده و تحت حرارت دمای بالای ۱۸۰ درجه سانتی گراد و فشار به هم پرس و چسبیده می شوند. این پنل ها با روکش طرح چوب یا طرح ها و رنگ های  متنوع دیگر برای استفاده در نمای خارجی و دکوراسیون داخلی در دسترس می باشند. پوشش نمای اچ  پی ال  به بدون نیاز به ملات بر روی مکان مورد نظر نصب و اجرا می گردد و در کشورهای صنعتی به پوشش هایی با عنوان دیواره ضدباران مشهور هستند.

نصب و اجرای ورق های اچ پی ال به عنوان یکی از مصالح نمای خشک، آسان و سریع بوده و در برابر عوامل محیطی و جوی مانند تابش مستقیم نور آفتاب و یا ریزش برف و باران تغییر رنگ و شکل نمی دهد، وزن آنها سبک و به راحتی نیز قابل شستشو هستند. با توجه به موارد فوق می توان از ورق های اچ پی البه عنوان گزینه مناسبی برای طراحی و اجرای نمای ساختمان می باشند. این صفحات کاربرد وسیعی در زمینه های گوناگون دارند  .

 


مزایا پنل اچ پی ال :

پنل های اچ پی ال یا ترسپا دارای ویژگی های مثبت و خوب بسیاری می باشند. این پنل ها برای استفاده در بخش های مختلف ساختمان مناسب است. اما بیشترین کاربرد آن در نمای خارجی ساختمان می باشد. در ادامه به ذکر برخی ویژگی هایی می پردازیم که باعث شده است تا ورق اچ پی ال تبدیل به متریال مناسبی برای استفاده در نما شود.

۱- مقاوم در برابر باران و رطوبت

۲- مقاوم در برابر اسیدهای ضعیف

۳- مقاومت مکانیکی

۴- عایق حرارتی، مقاومت در برابر آتش سوزی

۵- سرعت نصب و اجرای بالا

۶- عدم نیاز به نگهداری پس از نصب

۷-مقاوم در برابر اشعه UV

۸-عایق صوتی

 

انواع روش نصب اچ پی ال :

1-نصب با پیچ مخفی: در این روش بر روی پیچ هایی که برای نصب پانل استفاده میشوند سرپوش هایی از رنگ خود پانل قرار داده میشود.

2-نصب با پیچ نمایان: در این روش پانل ها به وسیله پیچ به پروفیل های عمودی وصل میشوند.

3-نصب به روش هنگ: در این روش پانل های اچ پی ال بر روی پروفیل های آلومینیومی متصل میشوند و پیچ های اتصال دیده نمیشوند .

 

 

کاربرد پنل اچ پی ال :

پنل های اچ پی ال به علت ویژگی های خوب و مناسبش، دارای کاربردهای بسیار زیادی در صنایع مختلف و زمینه های گوناگون می باشند. برخی از این زمینه ها به شرح زیر می باشد :

۱-پوشش نمای خارجی ساختمان ها

۲-پوشش داخلی ساختمان ها

۳-صنعت هواپیماسازی

۴-بدنه ی داخلی اتوبوس ها

۵-مترو

۶-آزمایشگاه ها

۷-تخت های رادیولوژی

 

پنل اچ پی ال و کاربرد های آن
5 از 2 رای