ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

پنجره آکاردئونی و مزایا و معایب آن

  • 20 شهریور 1398
  •    
  • نویسنده: سازه افزار
پنجره آکاردئونی و مزایا و معایب آن

پنجره  آکاردئونی در دسته پنجره دوجداره یو پی وی سی  قرار می گیرند، کارکرد بسیار جالبی در فضای داخلی دارند پنجره آکاردئونی  با یراق کشویی و تاشو هستند که حتی بیش تر از پنجره های کشویی کارآیی دارند. در هنگام نیاز می توانید کل پنجره و قسمت های میانی ( اعم از پروفیل بازشو و یراق آلات و شیشه دوجداره ) را به سمت کناره ها هدایت کنید و این در حالی است که در مقابل دید شما فضای آن طرف پنجره به طور کامل قابل رویت می باشد و هیچ قسمتی از پنجره در دید شما نخواهد بود. معمولا این نوع پنجره برای فضاهایی بیشتر سه متر قابل استفاده می باشد.

مزایا  پنجره آکاردئونی دوجداره  :

۱-زیبایی خاص و منحصربه فرد

۲-اشغال کردن حجم فضای کم

۳-مقدار باز و بسته کردن پنجره آکاردئونی با توجه به سلیقه کارفرما طراحی می شود.

۴-عایق و ایمنی بسیار مناسب

 

معایب پنجره دوجداره :

۱-برای ساخت و نصب پنجره آکاردئونی باید از پروفیل و یراق آلات مخصوص استفاده کرد.

۲-حداکثر و حداقل مقدار مشخصی دارد که با توجه به این مقادیر باید سفارش داده شود.

۳-هزینه بیشتری نسبت به بقیه مدل های پنجره دوجداره دارد.

۴-نصب سخت تر نسبت به دیگر پنجره آکاردئونی دارد .

 

نکات اجرایی پنجره آکاردئونی :

۱-طراحی و جهت بازشو پنجره ها براساس نظر کارفرما و مشاوره کارشناس اندازه گیر نهایی گشته و به شرایط مکانی که قرار است پنجره در آن قرار بگیرد دقت کافی داشت. توجه به آرک ساختمان ( برای سقف منحنی)، جای چوب پرده برای ایجاد کتیبه بالای پنجره ها در سالن، حفظ و رعایت ارتفاع کابینت و شیر ظرفشویی در آشپزخانه و همچنین بیرون یا داخل بودن پنجره آکاردئونی  متناسب با حداکثر کارا بودن پنجره، رنگ پروفایل در نما، رنگ شیشه به کار برده شده از مهم ترین این شرایط هستند.

۲-در طراحی فریم و آماده سازی جای نصب پنجره آکاردئونی در نظر گرفت این است که عرض دهنه نباید بیش از ۵/۵ متر و ارتفاع آن نیز از ۲مترو ۴۰ سانتی متر نباید تجاوز کند.

۳-نوع تقسیم بندی و قطعات استفاده شده در پنجره مطابق با استاندارد ها قابل تغییر می باشد.

۴- استفاده از نوع یراق مصرفی و پروفیل یو پی وی سی پنجره دوجداره و نحوه تولید صحیح و اجرای آن بسیار حائز اهمیت است و در صورت رعایت نشدن هر کدام از آن ها می تواند عدم اجرای کامل و صحیح به همراه داشته باشد.

۵-طراحی و تقسیم بندی لنگه ها در پنجره آکاردئونی با توجه به ارتفاع و عرض می تواند متفاوت باشد و باید متناسب با فضای شما در نظر گرفته شود.

 

کاربرد پنجره آکاردئونی :

۱-در فضای داخلی و زمانی که دیوار بین فضای داخلی و خارجی وجود دارد، پنجره آکاردئونی، فضای بیرون را به داخل خانه می آورد، با این کار فضای داخلی گسترده و وسیع تر می شود. لذا با کم ترین هزینه تغییری اساسی در فضاهای کوچک به وجود خواهد آمد.

۲-به طور موقت یا دائم از صلب بودن دیوار در سالن پذیرایی، آشپزخانه، نشیمن و یا حتی اتاق خواب ها کاسته شود،  پنجره آکاردئونی یو پی وی سی به سبب قابلیت جمع شدگی و اشغال فضای کم ایده بسیار مناسبی خواهد بود  .

۳-پنجره آکاردئونی یو پی وی سی  به راحتی در بالکن مورد استفاده قرار داد که در هر شکل و ابعاد این موقعیت را فراهم می آورد، این نوع پنجره می تواند در فصل زمستان فضای داخلی را کاملا ایزوله کند و در فصول دیگر در صورت باز کردن بازشو ها فضایی با دید کامل را در محل ایجاد نماید  .

۴-یکی از جدیدترین کاربردهای پنجره آکاردئونی در بالکن است. تمام کسانی در خانه خود از حضور بالکن برخوردارند، تمایل دارند در تمام فصول سال بتوانند از منظره و فضای بالکن خود استفاده نمایند. اجرای شیشه های آکاردئونی در هر شکل و ابعاد این موقعیت را فراهم می آورد. به طور کلی می توان گفت این نوع پنجره می تواند در فصل زمستان فضای داخلی را کاملا ایزوله کند و در فصول دیگر در صورت باز کردن بازشو ها فضایی با دید کامل را در محل ایجاد کند.