ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

پارتیشن پارچه ای و کاربرد آن در طراحی و دکوراسیون داخلی

  • 13 آبان 1398
  •    
  • نویسنده: سازه افزار
پارتیشن پارچه ای و کاربرد آن در طراحی و دکوراسیون داخلی

در فضاهایی که در طول روز از نور طبیعی کم یا غیر مستقیم برخوردارند، می‌توان از جداکننده‌ها استفاده کرد. در اتاق هایی که در جهت شمال قرار دارند، می توان از پارچه های پرده ‌ای لطیف و ظریف که نور را در خود محبوس نمی کنند، به عنوان جداکننده ای ارزان و در دسترس بهره برد.  

جداکننده پارچه ای یا به عبارت ساده تر همان پرده، یک راه موثر و ساده برای جدا کردن یک فضا در آپارتمان های کوچک هستند. جداکننده های پارچه ای از جمله ترفندهای مدرن برای جداسازی فضاهای مختلف در خانه ها محسوب می شوند. حتما با انواع این جداکننده ها از دکوراتیو گرفته تا چوبی و شیشه ای آشنایی دارید و من امروز در این مطلب مدل پارچه ای آن را به شما معرفی می کنم. 


مزایای پارتیشن های پارچه ای عبارتند از :

۱-سبک بودن و قابلیت انعطاف پذیری شان است تا هر زمان که نیاز بود بتوان آنها را جمع کرد و فضای جدا شده را دوباره به فضای اصلی بازگرداند.

۲-انتخاب پرده‌ها یا پرده ‌مانندها، در کنار کم‌هزینه‌تر بودن، روش خوبی برای به جلوه درآوردن نقش مایه ها، رنگ ها و بافت های زیبا در فضای دکور است.

۳-عدم اشغال فضای اضافه و با کمترین جاگیری، بهترین جداکننده فضا میباشد.

۴-مقرون بصرفه و اقتصادی نسبت به سایر پارتیشن ها میباشد.

 

کاربرد پارتیشن پارچه ای در دکوراسیون داخلی :

۱-برای جداسازی سالن نشیمن و غذاخوری:


استفاده از این جداکننده ها باید مطابق با نیاز و کاربری فضای شما در نظر گرفته شود. بر این اساس، تفکیک فضایی در قسمت هایی مانند نشیمن و غذاخوری می تواند بسیار موثر باشد. به طور مثال در تصویر اول، نازک بودن پارچه به کار رفته کاملا فضاها را پنهان نمی کند و در واقع در نهایت می توان به هر دو فضا دید داشت اما به خوبی توانسته برای هر دو قسمت محدوده ای مشخص را تعیین نماید. 

مانند زمانی که یک فضای منحنی یا هر شکل دیگری را از قسمت های دیگر متمایز کنید جداکننده های پارچه ای انعطاف پذیری بیش تری را از خود نشان می دهند و شما با تعیین نوع و شکل حرکت پرده، می توانید به سادگی طرح های متنوعی را خلق نمایید.

انتخاب نوع و جنس پارچه استفاده شده در میزان محرمیت و پنهان شدن فضاهای شما تاثیر مستقیم دارد.در این انتخاب باید به دو نکته توجه خاصی داشته باشید : یکی میزان نوری که فضاهای تفکیک شده دارند و دیگری کاربری که برای آن فضاها مدنظر دارید. پرده ها به اندازه دیوارهای صلب مانع ورود نور نمی شوند، اما نازک تر بودنشان مانند پارچه حریر، نور بیش تری را وارد فضا خواهد کرد.


۲-تفکیک فضایی اتاق خواب:


در اتاق خواب از این جداکننده ها برای تعیین محدوده بین تخت خواب و قسمت کار و یا رخت کن بهره ببرید. همچنین اتاق خواب مشترک برای چند نفر که از آن استفاده می کنند ممکن است مشکل ساز باشد، اما یک پرده ساده می تواند آن را حل نماید. زیرا به صورتی کاملا سازمان یافته و زیبا محدوده ها را مشخص می کند.

 

۳-جداسازی حمام از سرویس بهداشتی :


برای جدا کردن حمام که متشکل از وان و...  از سایر فضا (سرویس بهداشتی) از پرده های مخصوص استفاده کرد. گاهی فضای سرویس بهداشتی و حمام خانه به صورت مشترک است. یعنی یک فضای بزرگ داریم که در یک قسمت آن سرویس بهداشتی قرار دارد و در قسمت دیگر حمام، در چنین جایی هم می توان به راحتی با نصب یک پارتیشن پارچه ای از جنس مناسب که ضد آب باشد فضا ها را از یکدیگر جدا کرد.

 

۴-جداسازی آشپزخانه :


استفاده از پرده برای جدا کردن فضای آشپزخانه ازفضای  ناهار خوری و سایر فضاهای خانه می تواند بسیار انتخاب مناسبی می باشد. همینطور زمانی که آشپزخانه نامظم و یا مهمان زیادی در خانه حضور دارد با کشیدن پرده با خیال آسوده به کارهایتان می پردازید.پرده ها حریم خصوصی و راحتی را به وجود می آورند، حتی اگر جلوی عبور صدا و بو را نگیرند. با این کار زمانی که پرده را لازم ندارید عقب کشیده و به راحتی با قسمت های دیگر ارتباط برقرار می نمایید.