ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

نفربر و کاربرد آن در صنعت ساختمان

  • 30 مهر 1398
  •    
  • نویسنده: سازه افزار
نفربر و کاربرد آن در صنعت ساختمان

نفربر های کارگاهی یا ساختمانی ممکن است برای جابجا کردن مصالح و پرسنل و کارگران به صورتی ایمن و سریع استفاده شوند. اغلب این تجهیزات در ساختمان‌های بلند کاربرد دارند، که از طریق نیروی محرکه خود که به صورت برقی یا با سوخت کار می‌کند، تولید می‌شود.

نفربر وسیله ای هوایی یا پلت فرم بالابری شناخته شده است که وسیله ای مکانیکی است که امکان دسترسی موقتی را برای افراد فراهم می کند یا دسترسی به تجهیزاتی که دردسترس نیستند و معمولا در ارتفاع است را ممکن می کنند.


 انواع بالابر کارگاهی:

ساختمانی، صنعتی و حمل و نقل دسته‌بندی می‌شوند. همچنین، نوع بالابر ساختمانی به دو دسته کلی تقسیم میگردد که عبارتند از :

۱-نفربر

۲-کلایمر (حمل مصالح ساختمانی و ابزار آلات)انواع نفر برها :

۱-نفربر آکاردئونی :


این نوع بالابرها جهت استفاده در زمینه های ساخت و ساز، کارهای عمومی، شست‌وشو، تعمیرات، نگهداری، رنگ آمیزی.... با کاربردی آسان جهت کار در فضاهی باریک. مجهز به موتور دیزل جهت کار در مکانهایی با سطوح ناهموار و با موتور الکتریکی جهت فضای داخل کارگاهی می باشد. این بالابرها از ارتفاع ۴ الی ۱۸ متر جهت کار در ارتفاعات مختلف می باشد و قابل تنظیم میباشد.


۲-نفربر مفصلی:


جهت دسترسی به ارتفاعات مختلف از ۱۲ الی ۴۱ متر، در هر مکانی که تعمیر و نگهداری و نصب مجدد نیاز باشد، قابل استفاده است. در دو نوع دیزلی و الکتریکی، بومهای مفصلی با دسترسی افقی به طول ۲۰ متر و ارتفاع ۴۱ متر قابلیت انتقال و انجام کار در فضاهای محدود را دارا می باشند. همچنین شاسی چرخنده این بالابر بصورتی طراحی شده است که در محدوده خود دستگاه چرخش دارد.


۳-نفربر تلسکوپی: 


با استفاده از قفل شدن اکسل عقب که شاسی را مقاوم تر می نماید. قابلیت استفاده  آسان، انعطاف عملیاتی، پیشرفت و دقت از ویژگی های این دستگاه ها می باشد. بعلاوه با استفاده از تکنولژی بوم های تلسکوپی، موتور دیزل و چندکاره بودن این ماشین ها را به یکی از بهترین دستگاهها با قابلیت تعمیر و نگهداری آسان نموده است.

قابلیت دسترسی بیشتر و سرعت این دستگاه سبب کارایی بالای این نوع ماشین ها در کارگاههای کشتی سازی، راه و ساختمان و سایتهای تعمیراتی و جهت نصب سازه های پیش ساخته می باشد. برخی از مدل های این دستگاه دارای یک بازوی متحرک جهت دسترسی هرچه بیشتر به سطح افق می باشد. این بالابر ها از ارتفاع ۱۴ تا ۴۳ متر موجود می باشند. ب


۴-نفربر قابل یدک:


این نوع ماشین ها را به یکی از بهترین بالابر برای استفاده های حرفه ای کرده است که با قابلیت های چندگانه جهت استفاده در محیط های داخلی و خارجی با دسترسی ارتفاع ۹,۹ الی ۱۸.۷ متر قابل تنظیم میباشد. حجم کم و سبک بودن این ماشین ها را قادر می سازد تا به هر سایت کاری یدک کشیده شده و جک های آن قابلیت تعادل و تثبیت حتی روی زمین های ناهموار را دارند. بوم های یدک کش در دو نوع تلسکوپی و مفصلی موجود می باشند.


۵-بالابر های عنکبوتی: 


بالابرهای عنکبوتی بصورت قابل توجه قابلیت کار در ارتفاع را افزایش می دهند. نیاز به فضای کم و ارتفاع دسترسی بالا این بالابرها را قادر می سازد تا از هر مانعی برای رسیدن به محل کار به راحتی عبور نمایند. نیروی محرکه قدرتمند، قدرت مانور بالا و توزیع وزن مناسب را در این بالابرها تضمین می نماید. طراحی ویژه جک ها قدرت بالابری مطلوب را روی شیب های بالاتر از ۴۰ درجه به این دستگاه ها می دهند.


کاربرد نفربر های  کارگاهی:

۱-نوسازی و یا ساخت سازه‌ های بلند

۲-ساخت نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌های نفتی

۳-ساخت پل و تونل

۴-کشتی‌سازی و بنادر

۵-معادن