ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

موکت تایل و مزایا آن

  • 9 مرداد 1398
  •    
  • نویسنده: سازه افزار
موکت تایل و مزایا آن

موکت تایل یکی از انواع جدید موکت است که به شکل مربع و مستطیل در اندازه های مختلف تولید می شود. موکت تایل با رنگ ها و طرح های مختلف را می توان به صورت ترکیبی در چندین رنگ به حالت پازل در ابعاد ۵۰ در ۵۰ و یا یک رنگ روشن و تیره با مدل شطرنجی و یا آجر چین اجرا نموددر صورت سوختن، آلوده شدن و کثیفی، قطعه مورد نظر به راحتی قابل شتستشو و یا تعویض است.

نصب این مدل موکت نیاز به زمان بسیار طولانی و تعطیلی فضا ندارد.اجرای طرح های مختلف موکت تایل بر روی کف ساختمان های مسکونی و یا به عنوان دکوراسیون بر روی دیوارها زیبایی خاصی به فضای شما می دهدحمل آسان به دلیل سایز کوچک، نصب و نگهداری آسان موکت تایل از عوامل دیگر محبوبیت این نوع کفپوش می باشد.

موکت ها در گذشته چندان تنوع رنگ و طرح نداشتند اما امروز با پیشرفت طراحی در این زمینه مدل هایی خاصی از موکت طراحی و روانه بازار شده است که به موکت تایل معروف است. این موکت ها در شکل های مربع و یا مستطیل و در اندازه های مختلفی طراحی شده و امکان تولید آنها به شکل پازل و در رنگ های مختلف هم وجود دارد. موکت تایل را به صورت شطرنجی و با دو رنگ تیره و روشن و آجرچین هم طراحی و تولید می کنند و مصرف کنندگان بر اساس طراحی و دکوراسیون و علاقه خود یک مدل از آن را انتخاب میکنند.


موکت تایل بر خلاف موکت  معمولی که ویژگی های یکنواختی دارند دارای ویژگی های خاص و جالب است. یکی از ویژگی های موکت تایل این است که به دلیل نوع طراحی آن اگر بخشی از آن بسوزد یا آسیب ببیند به راحتی می توانید همان قسمت را تعویض کرده و نو کنید بدون آنکه کسی متوجه این تغییر شود البته در روزهای اول شاید اندکی تفاوت رنگ بین قسمت های قدیمی تر و جدید به نظر بیاید اما با گذشت مدت زمان کمی این تفاوت رنگ هم از بین رفته و کاملا یک دست می شود.

 

مزایای موکت تایل


۱- یکی  از این مزایا گستردگی کاربرد است. نحوه طراحی و تنوع رنگی و جنس بکار رفته در آنها باعث شده قابلیت استفاده در همه مکان ها از جمله خانه ها و محل های اداری و تجاری را داشته باشد و جلوه ای دیگر به دکوراسیون این محل ها بدهد.

۲- موکت تایل داشتن طرح ها و رنگ های متنوع و زیاد است. تقریبا این نوع موکت ها را در هر شکل و طراحی و تولید می کنند.این مدل موکت ها به صورت ساده هم تولید و طراحی می شوند. ساده و نقش دار بودن این کف پوش ها باعث شده است، بتوانید آنها را برای زیبایی بیشتر در کنار هم استفاده کنید 

۳-گستردگی انتخاب و تنوع موکت تایل ترکیب جذاب آن است. هر رنگ و مدلی را که مدنظر دارید انتخاب کرده و یا اینکه چند طرح و رنگ متنوع را که هارمونی زیبا و سازگاری دارند را در کنار هم در محل مورد نظرتان نصب نمایید.

۴-کارکرد مطلوب، بر خلاف نمونه های معمولی مقاومت بیشتری در برابر سایش داشته و نظافت و تمیز کردن آن هم خیلی راحت تر از موکت معمولی می باشد. عملکرد خوب و با دوام این موکت باعث شده است استفاده از آن در محل های پر تردد و پر رفت و آمد مورد استقبال زیادی قرار بگیرد. 

۵-طول عمر بالا و دوام و مقاوم بودن آن است به طوریکه در برابر فرسایش و پا زدن ماندگاری زیادی داشته و خیلی زود آسیب نمی بیند. بر اساس پا خوردن رنگ آن تغییر نمی کند. در کنار این مزیت در صورت سوختن و یا خراب شدن بخشی از آن نیاز نیست همه موکت عوض شود و امکان تعویض قسمت خراب شده، وجود دارد.

۶-نظافت راحت و سریع و آسان آن بوده که نیاز به صرف وقت زیاد ندارد. این موضوع به ماندگاری و طول عمر کف پوش هم کمک می کند.

۷-نصب ساده و سریع و راحت موکت تایل که باعث محبوبیت زیاد آن شده است، نصب آسان و راحت آن است. این مزیت باعث شده نصب این مدل کفپوش مانند نمونه های قدیمی دردسر نداشته باشد و البته در بسیاری مواقع حتی نیاز به نصاب هم نخواهد داشت و خودتان بعد از خرید به راحتی می توانید آن را نصب کنید.

 

کاربرد موکت تایل :


استفاده در محل های پر رفت و آمد مانند فضاهای اداری با تردد بالا، راهرو های اماکن عمومی مانند نمایشگاه ها، هتل ها و سالن های کنفرانس از مزایای کاربرد موکت تایل می باشد زیرا که در صورت ایجاد مشکل به دلیل مرور زمان، نیازی به تعویض مساحت زیادی از موکت نبوده و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشد.