ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

طراحی و دکوراسیون داخلی با سبک مدرنیته

  • 23 اردیبهشت 1398
  •    
  • نویسنده: سازه افزار
طراحی و دکوراسیون داخلی با سبک مدرنیته

یکی از پرطرفدارترین سبک طراحی و دکوراسیون داخلی سبک  مدرن می باشد. در سبک مدرن به ایجاد فضا و کاربردی ساختن فضا و لوازم توجه می‌شود. این سبک در قرن ۲۱ میلادی شکل گرفته است و در آن از خطوط مشخص و صاف و حداقل رنگ‌ها استفاده می‌شود.

بررسی فضاهای با طراحی و دکوراسیون مدرن، سبک طراحی‌های مدرن در طراحی و دکوراسیون داخل و خارج خانه و سایر محیط‌ها،ابزار، لوازم و دکوراتیوهای مدرن در صنعت دکوراسیون و ایده‌های مدرنی که در هر بخش به کار گرفته می‌شوند، از جمله مواردی هستند که تک به تک در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

درطراحی و دکوراسیون داخلی مدرن از فضا به بهترین شکل استفاده می‌شود و سعی می‌شود از همه نقاط منزل به درستی استفاده شود. در طراحی و دکوراسیون مدرن از مبلمان و لوازم ساده و شیک استفاده می‌شود و سعی می‌شود فضاها با لوازم و طراحی‌های اضافه پر نشود تا بتوان از فضا استفاده مفید برد. این سبک اغلب در آپارتمان‌هایی که با طراحی فضای باز ساخته شده‌اند، بهتر اجرا می‌شود.

 

ویژگی‌های طراحی و دکوراسیون داخلی با سبک مدرن:

۱-عدم تقارن و استفاده از شکلهای هندسی زاویه دار .

۲-معمولاً آشپزخانه اوپن و جزیره ای است .

۳-بازی با رنگ‌ها بر زمینه اصلی.

۴-استفاده از اشکال ساده و پایه برای ساخت مبلمان و به کارگیری فلز، کروم و یا شیشه به عنوان قطعات لوازم داخلی با طراحی صاف و ساده.

۵-به کارگیری هنر با کمترین وسایل به جای به کار بردن تزیینات اضافی.

۶-میزهای سبک مدرن مربع شکل و کوتاه است .

۷-مبلها شکل ساده تری دارند معمولاً از چرم تمام پارچه میباشند.

۸-از سطوح صیقلی و براق خیلی استفاده می شود، مثل استیل و شیشه .

۹-در این سبک ریتم داریم. یکی از ریتمها چیدن وسایل از کوچک به بزرگ است و یا قرار دادن یک گلدان بزرگ در کنار گلدان کوتاه و پهن (ریتم متضاد) یا استفاده از وسایل هم اندازه و هم اشل.

۱۰-استفاده از رنگهای تیره و روشن و یا رنگهای مکمل یا متقابل کنار هم.

استفاده از خصلت طراحی مدرن در سقف و لوازم در طراحی و دکوراسیون مدرن کاملاً قابل مشاهده است. استفاده از خطوط شکسته و رعایت نظم محسوس در طراحی‌های آن‌ها از جمله این خصلت‌ها است، تفاوت‌های بسیاری در بخش مقایسه‌ای میان سقف‌ها و نورپردازی‌های دکوراسیون مدرن و سایر دکورها وجود دارد و از نوع طراحی تا متریال مورد استفاده شده، از جمله این موارد هستند.

 

نورپردازی در طراحی و دکوراسیون داخلی با سبک مدرن :


در بخش نورپردازی نیز دکوراتورهایی که سبک مدرن کار می‌کنند و طراحی‌های آن را بر عهده دارند علاقه زیادی به استفاده از هوشمندسازی و بهره گیری از نورهای غیر مستقیم دارند. به طوری که هر گاه به یک دکور مدرن نگاه کنید، هیچ تابنده مستقیمی به چشم نمی‌خورد و نورهای سفید و بسیار روشن در آن به وفور مشخص هستند.

استفاده از دیوارپوش ها :

 این مورد که در عصر حاضر مورد استفاده و استقبال قرار گرفته است، از جایگاه خاصی در طراحی و دکوراسیون مدرن برخوردار است. برای مثال پارتیشن‌ها و یا دیوار کاذب  که برای جداسازی اتاق‌ها یا پذیرایی در خانه نصب می‌شوند، قابل رنگ آمیزی هستند که همین مورد یک ویژگی منحصر به فرد به دیوار پوش‌ ها می‌دهد و این یعنی رنگ آمیزی به صرفه‌تر خواهد بود؛ اما با وجود دیوارپوش‌های مدرن، نمای محل مورد نظر بسیار زیباتر و خاص‌تر به نظر خواهد آمد.

 

ویژگی طراحی و دکوراسیون اتاق خواب ها در سبک مدرن :


۱-معمولاً تختی ساده با تاج کوتاه و ارتفاع کم است. هر چه ناحیه مرطوبتر باشد باید ارتفاع تخت بلندتر باشد و بیشتر از جنساستآیینه و میز آرایش متناسب با تخت قاب ساده ای دارد.

۲-فرش ساده و اگر پرده داریم ساده است.

۳-کمدها توکار هستند.

۴-تضاد رنگی در طراحی و دکوراسیون داخلی از ارکان مهم این سبک می باشد، اگر طرحی روی کاغذ دیواری است باید تجویدی باشد و اسلیمی نباید باشد و بخصوص در اتاق خواب می توانیم تضاد رنگی را در دیوارها استفاده کرد. اگر نور خورشید بصورت مستقیم به دیوار بتابد باید در استفاده از رنگها توجه کنیم مثلاً استفاده از رنگ صورتی در این اتاق باعث می شود که به رنگ صورتی دیده نشود نورهای رنگی روی رنگهای دیوار ها تأثیر می گذارد،‌چون نور خورشید در همه ساعات روز یکسان نیست.

 

ویژگی طراحی و دکوراسیون حمام و دستشویی در سبک مدرن :


۱-استفاده کاشی و سرامیک های ساده 

۲-زیر سینک قفسه دارد،‌سینک ها معمولاً بزرگ اند و یا شیشه ای و کاسه ای اند و اگر شیشه و یا کاسه ای شکل نیست زیر آنها قفسه بندی است

۳-برای حفاظ دوش می توان از حفاظ شیشه ای استفاده کرد

۴-دیوار کاذب حالت سکو ایجاد می کند که معمولاً نصفه اند و برای قرار دادن وسایل و … استفاده می شوند

۵-از وان جکوزی استفاده می شود که حالت سه گوش و … دارند

۶-شیرآلات ترکیبی از شیشه و استیل اند.