ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

طراحی و دکوراسیون آشپزخانه مدرن

  • 21 اردیبهشت 1398
  •    
  • نویسنده: سازه افزار
طراحی و دکوراسیون آشپزخانه مدرن

آشپزخانه در دکوراسیون منزل از جایگاه ویژه ای برخوردار است. ایرانی ها به آشپزخانه نگاه ویژه ای دارند و خانم ها  به طور ویژه روی دکوراسیون آشپزخانه حساسیت زیادی به خرج می دهند. علاوه بر مسایل اولیه مانند اینکه آشپزخانه در کجای خانه قرار گرفته است و ممکن است از دسترس ما برای تغییر خارج باشند، مسایل دیگری نیز مطرح هستند که تا حدودی توسط خود ما قابل تغییراند. چیدمان آشپزخانه از جمله ی این مسایل است  و برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه تان، با توجه به شکل و اندازه آشپزخانه تان ایده بگیرید.

نکات و ایده های جالب برای دکوراسیون آشپزخانه های کوچک :

۱-برای طراحی و دکوراسیون آشپزخانه های کوچک و همچنین نور کافی ندارند، از ترکیبی از رنگ های سرد و گرم استفاده کنید. استفاده از رنگ های قرمز و آبی کاربونی و هر گونه رنگ بسیار تند و زننده برای کابینت به زودی دل شما را می زند و ممکن است دیگر در فضای آشپزخانه تان احساس راحتی و آرامش نکنید.

۲-برای چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه های کوچک و انتخاب مناسب و ایده آل کابینت برای آشپزخانه کوچک می توانید فضای آشپزخانه تان را به محیطی دلپذیر و زیبا تبدیل کنید.

۳-کابینت ها با رنگ های روشن استفاده نمایید. اگر می خواهید از فضای کابینت های خود نهایت استفاده را ببرید بهتر است کابینت هایی با قفسه های زیاد را سفارش دهید تا بتوانید برای چیدمان ظروف و وسایل آشپزخانه نهایت استفاده از فضای کابینت ها را ببرید.

۴-یکی از بهترین ایده های مدل کابینت آشپزخانه های کوچک استفاده از طرح های کابینت های تا سقف است شما می توانید از حداقل فضا حداکثر استفاده کنیم و در هنگام سفارش کابینت های آشپزخانه سقف قفسه های کابینت آشپزخانه خود را گسترش دهید و نهایت استفاده از فضای جادار و بزرگ کابینت ها را ببرید.

۵-علاوه بر طرح کابینت رنگ کابینت نیز در زیبایی و جذابیت آشپزخانه تاثیر گذار است. بهترین ایده برای انتخاب رنگ کابینت ترکیب دو رنگ مکمل است.

۶-رنگ های تند و تیره هرگز ایده خوبی برای انتخاب رنگ کابینت نیستند زیرا به مرور زمان شما از این رنگ ها خسته می شوید. رنگ های براق می توانند به فضای آشپزخانه های کوچک عمق بدهند و باعث شوند که آشپزخانه بزرگ تر به نظر برسد.

۷-چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه یکی از مهم ترین نکاتی است که باید در هر خانه ای به آن توجه شود و از مهم ترین بخش هر آشپزخانه مدل کابینت های آن هستند که بیشتر فضای آشپزخانه را اشغال می کنند.


امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ساخت دستگاه هایکار بر روی وسایل سخت مانند چوب و فلز و … راحت تر از گذشته شده است. ممبران محصولی جدید حاصل از حکاکی(سی ان سی) این دستگاه بر روی ام دی اف است. 

مدل کابینت ممبران از جمله جدیدترین مدل های کابینت کلاسیک است که با استفاده از حکاکی دستگاهرویساخته می شود. این حکاکی ها در طرح ها و با ایده های مختلفی انجام می شود. سپس با استفاده از روکش های متنوع و ضد آب پی وی سی بصورت یک پارچه وکیوم می شود. نتیجه این تلاش ها, مدل های متنوع کابینت ممبران است که برای انواع آشپزخانه های مدرن و شیک مناسب است .

همانطور که گفتیم کابینت ممبران گزینه مناسبی برای دکوراسیون آشپزخانه های شیک امروزی می باشد. این کابینت ها را می توان با ایده ها و طرح های مختلف در رنگ های متنوع تهیه نمود.

برای بزرگتر جلوه دادن آشپزخانه :

یکی از ساده ‌ترین راه‌های دلبازترکردن و دکوراسیون آشپزخانه کوچک، بهره‌ گیری ازترکیب  شیشه و آینه می باشد  که به شما کمک می‌کند تا به داخل فضاهای بسته و محصور نیز دید داشته باشید. طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک با استفاده از شیشه و آینه از نظر طراحان، ایجاد «فضای منفی» نام دارد، فضا را بازتر کرده و آن را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد.


پیشخوان یا میزی با رویه‌ ی شیشه‌ای بهره بگیرید؛ یا از شیشه برای درب کابینت‌ ها استفاده کنید. در این میان، نصب دری شیشه‌ای برای جداکردن فضای آشپزخانه از بیرون، می‌تواند فضا را از دیدگاه بصری بازتر نشان دهد.

همچنین، کاشی و سرامیک ‌های براق با قابلیت انعکاس نور، فضای آشپزخانه را درخشان‌تر جلوه می‌دهند. نصب آینه بر دیوارِ پشت ظرفشویی یا اجاق‌گاز یا قراردادن آن در جایی مناسب در اطراف آشپزخانه، به روشن‌شدن فضا کمک بسیاری می‌کند. امروزه موزاییک‌های شیشه‌ای گوناگونی در طرح‌های مختلف ساخته شده‌اند که با چیدمان آنها روی هم می‌توان فضاهای داخلی را با یک دیوار کاذب (پارتیشن)  درخشان از یکدیگر جدا کرد.

 

نورپردازی یکی از ارکان مهم طراحی و دکوراسیون آشپزخانه :

برای دکوراسیون آشپزخانه‌ های کوچک نیازمند ترکیبی از نورهای موضعی و محیطی است. روشنایی لامپ‌های فلوئورسنت که در اغلب آشپزخانه‌ها به کار می‌رود، با تابش نوری آبی‌رنگ، بر رنگ‌آمیزی اشیا و از جمله مواد غذایی، تأثیر می‌گذارد. برای کاهش این تأثیر، پیشنهاد می‌کنیم از چراغ‌های سقف‌آویز بهره بگیرید. این چراغ‌ها، محیط غذاخوردنِ شما را با رنگ‌هایی اشتهاآورتر می‌آرایند. همچنین می‌توانید برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک خود و بزرگ‌تر‌جلوه‌دادنِ آن از راهکارهای ساده‌ی زیر بهره بگیرید.


در زیر کابینت‌های بالایی، از روشنایی لامپ‌های رشته‌ای استفاده کنید. این لامپ‌ها با نور زردرنگ خود، سطح‌کارِ کابینت‌های پایینی را روشن کرده و برای فعالیت‌های پخت‌و‌پز، فضایی مطبوع فراهم می‌کنند. همچنین، چراغ‌های سقف‌آویز با لامپ‌های رشته‌ای زردرنگ -که در زوایای گوناگون بر کابینت‌ها می‌تابند- سایه‌های جالبی در فضا ایجاد کرده و از طریق تضاد تیرگی و روشنی، به کل محیط، جلوه‌ی بصری پویاتری می‌بخشند؛ این روشنایی موضعیِ زردرنگ، نور آبی سردی را که لامپ‌های فلوئورسنت بر کابینت‌ها ایجاد می‌کنند، تعدیل کرده و فضایی دلچسب‌تر برای کار و زندگی فراهم می‌آورند.

به روشناییِ کف هم فکر کنید. در سال‌های اخیر، نورپردازی در کف اتاق نیز رواج بسیاری یافته است؛ مانند نورهای ستاره‌گونی که شب‌ هنگام از کف اتاق به سمت بالا می‌درخشند.