ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک هندی

  • 19 تیر 1398
  •    
  • نویسنده: سازه افزار
طراحی دکوراسیون داخلی به سبک هندی

سبک هندی یکی از جذاب ترین و هیجان انگیز ترین سبک در طراحی داخلی به شمار می رود. با توجه به گستردگی این کشور و تاثیرات مختلف تاریخی و فرهنگی قسمتهای مختلف آن با انواع مختلفی از دکوراسیون روبرو می شویم.طراحی و دکوراسیون داخلی هندی با رعایت ۶ موارد جزء این سبک محسوب میگردد :


۱-رنگ های شاد در دکوراسیون هندی  :


استفاده از رنگهای شاد و متنوع یکی از مهمترین نشانه های طراحی به سبک هندی است. هرچند استفاده از همچین پالت وسیع رنگی بسیار هیجان انگیز است اما مراقب باشید که تنوع بیش از حد رنگ نیز می تواند فضایی آشفته برایتان بسازد.

از رنگهای تن طبیعت مثل زرد، قهوه ای پر رنگ یا پرتقالی تیره برای دیوار ها و از رنگهای زرد و صورتی با طیف درخشان و رنگهای آبی و سبز برای صندلی ها و کوسن ها استفاده کنید. همچنین می توانید با انتخاب یک رنگ خنثی برای بیس و استفاده از رنگهای جیغ برای وسایل رنگ بازی کنید.


۲-مبلمان چوبی در دکوراسیون هندی :


یکی دیگر از عناصر مهم سبک هندی استفاده از مبلمان چوبی میباشد. برای جلوه بهتر از مبلمان های دست ساز با پایه ها و زوایای منحنی استفاده کنید و از تزیینات عاجی غافل نشوید.یکی  قطعه اصلی در نظر گرفته و با استفاده از قطعات کوچکتری که در کنار آنها قرار می دهید فضا را تزئین کنید. قطعات چوبی زیادی با سبک هندی وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید مثل قفسه های چوب، پاف و حتی قفس پرنده.

 

۳-کابینت های دکوراتیو سنتی در چیدمان هندی :

مثل بیشتر عناصر دکوراتیو هندی کابینتهای سنتی نیز ترکیب فوق العاده ای از زیبایی و کاربردی بودن هستند. این کمدها و کابینتها با رنگهایی روشن و جسورانه با تزئیناتی از جنس آینه، عاج، سنگ و فلز در نشیمن، آشپزخانه و اتاق خواب استفاده می شوند و به کارگیری آنها در کنار عناصر چوبی حس و حال فضا را تلطیف می کند.


۴-فضاهای عمومی غیر رسمی در سبک هندی : 

هسته اصلی خانه های سبک هندی حالت منعطف داشته و فضاهای غیر رسمی دارند که با استفاده از مبلمان و وسایل دکوراتیو با ارتفاع های کوتاه و بلند مثل زیر پایی و پوف در کنار کنسول ها حال و هوایی آرامش بخش دارند.

 

۵-دکورهای دست ساز هندی :


یکی دیگر از جذابیت های سبک هندی استفاده از دست سازه هایی است که با توجه به تنوع و خلاقیت بیش از اندازه این محصولات در هند این امکان را بوجود می آورد که اشخاص با سلایق و دکوراسیون های متفاوت از آن استفاده کنند.

لدانهای سفالی، مجسمه های چرمی، ظروف و جعبه های دکوراتیو با چوب صندل،فلز و سنگ مرمر درکنار ظرف ها و چراغهایی از جنس برنج محبوب ترین این اقلام هستند.


۶-پارچه های دست باف :


همه می دانیم که هند یکی از مهمترین تولید کننده های پارچه به حساب می آید و پارچه ها نیز به عنوانین مختلف در دکوراسیون استفاده می شوند. پرده های بلند دکوراتیو، پرده های تخت یا کاناپه نشیمن می تواند حس ماندگاری و آرامش را به فضا وارد کند. همچنین پارچه ها یکی از مهمترین عناصر مبلمان در هر خانه ای به شمار می روند. پارچه های مرغوب مانند ابریشم در وسایل تزئینی و کوسن ها استفاده شده، برای نشیمن ها از پارچه هایی مثل کتان استفاده می کنند و در نهایت برای پاف و زیر پایی ها نیز از پارچه ها معمول تر استفاده می شود.

 

۷-نقوش و طرح های پیچیده :

طرح و نقش ها بخش جدایی ناپذیر طراحی داخلی هند هستند. این طرح ها شامل گل و بته های هندی شده، نقوش پیچیده ماندالا و عناصر الهام گرفته از طبیعت مثل گل،پرندگان و حیوانات هستند برخی از این نقوش عمیقا ریشه در مصادیق فرهنگی و مذهبی دارند.نقوش پیچیده را از طریق میزهای منبت، نرده ها و حصارهای تزئین شده یا سرامیک و کفپوش ها وارد خانه خود کنید.