ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

سبک مید سنچری در طراحی و دکوراسیون داخلی

  • 12 شهریور 1398
  •    
  • نویسنده: سازه افزار
سبک مید سنچری در طراحی و دکوراسیون داخلی

طراحی و دکوراسیون داخلی سبک مختلفی در جهان وجود دارد  که سبک مید سنچری در (قرون وسطی) یک نمونه از سبک ها به حساب می آید. این سبک در عین حال دارای طراحی ساده و زیبایی خاص و چشم گیر میباشد.

در این سبک به کاربردی بودن دکوراسیون اهمیت زیاده داده می‌شود. فرم و چیدمان همه‌گی در پی آن هستند که زندگی راحت‌تری را فراهم کنند. در این نوع از دکوراسیون جایی برای شلوغی و به‌هم ریختگی نیست. بنای آن بر سادگی، تمیزی و نظم، جزئیات و خطوط هندسی و ارگانیک، اهمیت دادن به طبیعت جزء لاینفک در این سبک میباشد.

طراحان دکوراسیون به سبک مید سنچری سعی‌ می‌کنند، ترکیبی از مواد و عناصر سنتی با غیر سنتی را کشف کنند. به‌همین دلیل در این سبک از دکوراسیون معمولا عناصر و مواد متفاوت، حتی گاهی متضاد، در کنار هم قرار می‌گیرند. این خانه‌ها پر از رنگ هستند.

همینطور سادگی در سبک مید سنچری  باید در دکوراسیون و طراحی فضای شما نیز در نظر گرفته شده و اعمال شود. نقطه کانونی اتاق خود را تعیین کنید و بر حسب عملکرد اتاق‌تان، فضا را بچینید. برای طراحی اتاق ناهارخوری خود از یک میز با شکل جذاب و برای اتاق نشیمن از شومینه یا تلویزیون استفاده کنید و مبلمان خود را حول آن در نظر بگیرید.

متریال های طبیعی نظیر چوب، سنگ، چرم و... برای ساخت وسایل مناسب ترین متریال در این نوع طراحی هستند. در سبک مید سنچری ارتباط مستقیم با طبیعت وجود دارد و از تاثیر گذاری طبیعت بر فضای دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنیم.

رنگ  زنده نظیر آبی و قرمز پررنگ جز رنگ های پر طرفدار و اساسی در این سب دکوراسیون داخلی به حساب می آیند. می توانید با ترکیب این رنگ ها کنار یکدیگر و رنگ های گرم جلوه های زیبایی ایجاد کنید که توجه هر بیننده ای را به خود جلب خواهد کرد.

 

به طور کلی ویژگیهای سبک مید سنچری عبارتند از :

۱- در ظاهر کلاسیک و منحصربفرد همراه با خطوط صاف و مینیمال دانست.

۲-معمولا در این سبک کاربرد مبلمان بسیار مهم‌تر بوده و شکل آن تابعی از عملکرد آن می‌باشد.

۳-تمامی خطوط صاف و منظم بوده و اشکال هندسی دارای منحنی‌های نرمی می‌باشد.

۴-به حداقل رساندن تزئینات در طراحی و دکوراسیون داخلی سبک مید سنچر میباشد.

۵-معمولا از هر دو مواد سنتی و صنعتی در دکوراسیون آن استفاده می‌شود.

۶-استفاده از متریال طبیعی مثل چوب و سنگ و ...

۷-در طراحی قرون وسطایی بر ترکیب فضای داخل و خارج توجه خاص می شود  پنجره های بزرگ و پاسیو ها جایگاه ویژه ای در این سبک دارند.


نورپردازی در سبک مید سنچری

برای نورپردازی باید از لوستر هایی استفاده کنید که با ایده از اشکال هندسی ساده ساخته شده اند و البته خطوط مستقیم و آباژور های ایستاده هم در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مید سنچری کاربرد زیادی دارند و باعث می شوند فضا هنری به نظر برسد.


سبک مید سنچری در عرصه های مختلف خانه مسکونی :

۱-اتاق خواب به سبک مید سنچری:


سرویس خواب چوبی بهترین انتخاب برای دکوراسیون داخلی اتاق خوابی است که می خواهیم به سبک مید سنچری طراحی شود. در کنار تخت خواب چوبی که به رنگ قهوه ای تیره می باشد می توانید کتاب خانه و میز های کوچک چوبی قرار دهید. برای ملحفه ها و پرده ها پیشنهاد می شود به سراغ پارچه های سفید ساده بروید که در کنار چوب های قهوه ای با نمای زیبایی به وجود می آورند.


۲-آشپزخانه سبک مید سنچری:


کابینت های چوبی و طبیعی بهترین انتخاب برای سبک مید سنچری خواهند بود. حتی برای سنگ روی کابینت هم بهتر است به سراغ سنگ های طبیعی بروید.. یک میز با صندلی های چوبی و قدیمی که به سبک کلاسیک ساخته شده اند ایده آل ترین میز ناهارخوری خواهد بود که در دکوراسیون داخلی به سبک مید سنچری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

نشیمن به سبک مید سنچری :


دار بودن سقف کاذب با پرتوهای معلق در نشیمن ایجاد حس آرامش و امنیت القا میکند و همینطور استفاده از دیوارپوش چوبی میتوانید قسمت هایی از اتاق را با استفاده از پانل های چوب پوشش دهید.  شومینه های سنگی آجری یا سنگ های طبیعی معمولا در اتاق نشیمن خانه مدرن در اواسط قرن تسلط پیدا می کنند. اغلب در مرکز اتاق درست می شود.

 

۳-سبک مید سنچری در اتاق مهمان:

استفاده از مجسمه و اشیا تاریخی و ظرف های قدیمی در هر خانه ای پیدا می شود. پس بهتر است به جای این که در انبار خانه تان پنهان شان کنید روی یک میز مناسب بچینیدشان و اتاق مهمان را زیباتر کنید.

در سبک مید سنچری طراحی دکوراسیون داخلی هم کاغذ دیواری ها پر کاربرد و البته مهم هستند. کاغذ دیواری هایی دارای طرح های کلاسیک و قدیمی جز عناصر تاثیر گذار بر فضا هستند که باید در جای مناسب از آن ها استفاده کنید. اگر در اتاق مهمان پنجره دارید حتما پنجره را با پرده های توری و روشن بپوشانید تا نور به راحتی به داخل تابیده شود و فضایی روشن و پرنور ایجاد کند.