ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

سبک رترو در دکوراسیون داخلی

  • 29 اردیبهشت 1398
  •    
  • نویسنده: سازه افزار
سبک رترو در دکوراسیون داخلی

سبک رترو دردکوراسیون بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، شاید دلیل آن هم خسته شدن انسان ها از سادگی و یکنواختی باشد. سبک رترو یعنی استفاده از مبلمان و اکسسوری هایی که از لوازم ایده گرفته اند در واقع به تلفیق لوازم آن دوره و تکنولوژی امروز سبک رترو گفته می شود. این را در نظر داشته باشید که منظور این نیست که لوازمی که تنها حس نستالژیک دارند را در منزل خود قرار دهید، در این سبک لوازمی از یک دوره ی خاص مورد استفاده قرار می گیرد که رنگ ها در الویت قرار دارند و مهمترین عنصر آن هستند.

از آنجایی که سبک رترو از گذشتگان الهام گرفته شده، اغلب از لوازم قدیمی و یا طرح قدیمی استفاده می شود. اکثراً در دکوراسیون از کاناپه هایی با طرح چند تکه و یا پازلی استفاده می شود، در کنار آن بالشتک های رنگی با طرح های شبکه ای می تواند بهترین انتخاب باشد. امروزه اغلب خانه ها از سادگی خارج شده اند و همه دنبال ایجاد محیطی جذاب و رنگارنگ هستند. در کنار همه اینها، کاغذ دیواری های طرح گل بهترین پیشنهاد برای دیوار ها هستند.

 

انتخاب مناسب رنگ در سبک رترو :

رنگ هایی که در این طراحی استفاده می شوند اغلب رنگ های زنده ای مانند صورتی، قرمز، نارنجی هستند. در کنار همه اینها از رنگ های زرد خردلی، ارغوانی و آبی نیلی استفاده می شود.

مبلمان، پرده ها و بالشتک ها بی نهایت رنگارنگ هستند. اما برای رنگ میز جلومبلی، میز عسلی و چوب بدنه مبلمان رنگ چوب و یا رنگ قهوه ای تیره پیشنهاد می شود. برای فرش هم نوع رنگی آن ترجیح داده می شود.

نکته ای که در اینجا باید به آن دقت کرد این است که برای ایجاد رنگ در منزل نباید خانه را به یک شهربازی تبدیل کرد. رنگ ها باید بی نهایت زنده و با همخوانی یکدیگر انتخاب شوند.

 

سبک رترو ویژگی‌هایی منحصر به فردی دارد که شامل :

1-استفاده از اشیا کلاسیک

2-تشخیص نسبتا دشوار وسایل مناسب برای رعایت سبک

3-تفسیری جدید از طراحی‌های موجود

4-ترکیبی انتخابی از مواد و متریال مختلف

 

سبک رترو در دکوراسیون داخلی منزل سبکی است که به صورت آگاهانه مشتق و یا تقلید از روندها، موسیقی، مدها، و یا نگرش های گذشته است. رترو بازگشت به گذشته را القا می کند و حس نوستالژیک یک دوره بخصوص و اجرای تکنیک های دکوراسیون داخلی آن دوره را یادآور می شود.

این سبک مدل دکوراسیونی است که وسایلی مربوط به یک دوره خاص در آن به کار می رود و رنگ های براق و زنده در الویت هستند. می توان گفت مبلمان و اکسسوریهایی در آن استفاده می شود که از مدل های قدیمی الهام گرفته اما همخوان با  دوره جدید بازسازی شده اند این سبک برگرفته از گذشته بوده که به حالت مدرن درآمده حس آرامش و راحتی را در انسان القا می کند و همچنین باعث خلاقیت بیشتری در دکور می شود .


طراحی و دکوراسیون آشپزخانه به سبک رترو :

دکوراسیون آشپزخانه های به سبک رترو به خاطر ترکیب انفجاری آن از رنگها، بسیار چشمگیر و قابل توجه هستند. این سبک بحث انگیز و پیچیده، مناسب افراد آزاد و شاد است. در این سبک رنگ های قرمز، آبی و زرد-سبز به طور پیوسته و نا پیوسته در دکوراسیون آشپزخانه دیده می شوند؛ در حالی که رنگهای سفید و سیاه به عنوان پیش زمینه ای عالی و مناسب انتخاب شده اند

این سبک و خصوصیاتی که در آن به چشم می خورد در اغلب موارد یکسان هستند. پرده ها طرح و نقش دار هستند، فرش ها ساده اما غالبا رنگارنگ هستند. مبل هایی که مورد استفاده قرار می گیرند معمولا پایه های نازک و ظریفی دارند و همچنین از طرح های ساده ای تشکیل شده اند. علاوه بر اینها از سرویس های خواب و یا مبلمانی که از چوب و یا فلز ساخته شده اند استفاده می شود.همچنین در این سبک استفاده از صنایع چوبی گسترگی خاصی دارد.