ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

سالسید سرفیس مصالح نوین ساختمانی

  • 13 مهر 1398
  •    
  • نویسنده: سازه افزار
سالسید سرفیس مصالح نوین ساختمانی

سالید سرفیس یا پلی استون ها (سنگ مصنوعی) مصالح ساختمانی جدید شناخته می شود. این مصالح متشکل از پانل ها مسطح موجود بوده و در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. در ترکیب و ساخت این مصالح از مواد شیمیایی مانند اکریلیت ها، بوکسیت ها، رنگدانه های پلاستیکی، رزین های پلی استر و سنگ های مرمر با خاصیت مرمریت استفاده شده است. سالید سرفیس ها ظاهری شبیه به سنگ های تزئینی دارند. از سالسید سرفیس به جای سنگ ها نیز استفاده کردسالسید سرفیس با نام کورین یا سنگ مصنوعی در بازار شناخته شده اند.

سالید سرفیسیک ماده مصنوعی است که از ذرات سنگ مرمر، بوکسیت، اکریلیک یا رزین های پلی استر و رنگدانه (ذرات رنگی) تشکیل شده است.

 

ویژگی ها و مزایای سالید سرفیس :

۱- با دوام: مقاوم در برابر تراش و ترک خوردگی بوده و زیبایی خود را حفظ می کند.

۲- تجدیدپذیر و قابلیت بازیافت و همینطور خراش ها، بریدگی ها و سوختگی ها را می توان با سمباده زدن ترمیم کرد.

۳- به صورت رنگ های متنوع و الگو های چند منظوره در دسترس است.

۴- دارای ترکیب همگن و یک پارچه جهت حفظ رنگ و الگوی طراحی در سراسر ضخامت ورق.

۵- دارای نمای یک تکه و بدون درز.

۶- مقاوم در برابر لکه بوده و نظافت آن آسان است.

۷- بدون منفذ و بهداشتی و عدم نفوذ  گرد و خاک داخل آن نمی ماند، مایعات نفوذ نمی کنند، باکتری و قارچ ها رشد 

۸-طول عمر بالا سالسید سرفیس ها از جمله مهم ترین مزایا آنان محسوب میشود.

 

سالید سرفیس متشکل از دو ماده تشکیل دهنده اصلی است، شامل: یک ماده معدنی طبیعی، که به عنوان فیلر یا پرکننده استفاده می شود، و رزین به عنوان ماده چسباننده به کار می رود. این دو ماده با هم ترکیب شده و بعد از ریخته گری و فرایند ساخت تبدیل به صفحات سالید سرفیس می شوند.

صفحات سالید سرفیس در صورت خراشیدگی یا شکسته شدن، به سرعت توسط شرکت های مجاز تعمیر سالید سرفیس و یا سازنده های آموزش دیده، قابل ترمیم و تعمیر هستند. محصولات سالید به صورت مات و درخشان در دسترس هستند، با این حال بیشتر تولیدکنندگان، صفحات مات را به خاطر سهولت نگهداری و تعمیر، توصیه می کنند.

 

کاربرد سالسید سرفیس :

سالید سرفیس به صورت پانل های مسطح، برای کاربردهای داخلی و خارجی طراحی و ساخته می شود. صفحات سالید برای طیف وسیعی از کارهای مسکونی و تجاری از جمله کانتر آشپزخانه، حمام و روشویی، میز رستوران و محل کار، مراکز بهداشتی درمانی، آزمایشگاه ها، بیمارستان ها، بانک ها و دیگر مراکز سازمانی و عمومی مناسب است.