ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

دوربین کنترل ترافیک

  • 3 تیر 1398
  •    
  • نویسنده: سازه افزار
دوربین کنترل ترافیک

دوربین کنترل ترافیک در واقع نوعی از دوربین مدار بستهمی باشد که در حاشیه یک مسیر و یا بر روی دکل هایی که درعرض اتوبان ها، مسلط بر مسیر عبور خودروها و یا داخل خودروی پلیس نصب شده و وظیفه ثبت تخلفات رانندگی، شامل سرعت غیرمجاز، عبور از چراغ قرمز، ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک و... را به عهده دارند .

از جمله مزایای استفاده از دوربین کنترلر در سطح شهر میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

۱-تسهیل در اعمال قانون و عدم نیاز به حضور فیزیکی پلیس در تقاطع

۲-امکان اعمال یکسان قانون برای همه شهروندان در تمامی ساعات روز

۳-بهبود وضعیت نظم و انضباط ترافیکی در تقاطع

۴-کاستن زمان معطلی عابران پیاده و خودروها در عبور از تقاطع

۵- تردد آسان و افزایش ایمنی عابران پیاده در گذر از تقاطع ­ها

۶-مساعدت در کاهش تخلف عبور از چراغ قرمز و در نتیجه کاهش تصادفات ناشی از این تخلف


انواع دوربین کنترل ترافیک:

۱- دوربین مدار بسته محدوده طرح ترافیک:


یکی از مهمترین کاربردهای دوربین مدار بسته در سطح شهر،نصب دوربین مدار بسته برای مبادی ورودی و خروجی محدوده مشخص شده طرح ترافیک می باشد  .

 

۲-دوربین کنترل خط ویژه اتوبوس:


بعضی از دوربین های خط ویژه شامل یک سنسور نصب شده بر روی خیابان هستند. این سنسور یک دوربین را راه اندازی می کند که شماره وسیله نقلیه را تشخیص داده و آن را با لیست شماره پلاک وسایل نقلیه مجاز مقایسه می کندگاهی اوقات نیز این نوع دوربین بر روی اتوبوس ها نصب می شود و شماره وسایل نقلیه غیرمجاز را تشخیص داده و ثبت می کند

۳- دوربین مدار بسته چراغ قرمز:


دوربین کنترل چراغ قرمز نوعی از دوربین میباشد که توانایی انداختن عکس و پلاک وسایل نقلیه ای که مرتکب عبور از چراغ قرمز را ثبت و ضبط نماید.

 

۴-دوربین کنترلر سرعت  :


این نوع دوربین کنترلر جهت اندازه گیری سرعت وسایل نقلیه با سرعت غیرمجاز در مسیر عبوری به کار می رود. در واقع در این نوع از یک رادار داپلر، لیدار (وسیله تعیین فاصله مبتنی بر لیزر) و ابزار تشخیص شماره پلاک خودرو استفاده می گردداین نوع دوربین جهت مقایسه و ثبت سرعت وسایل نقلیه با سرعت مجاز یک مسیر به کار می رود.

مطالب مفید