ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

درب اتوماتیک و کاربرد آن

  • 14 شهریور 1398
  •    
  • نویسنده: سازه افزار
درب اتوماتیک و کاربرد آن

با پیشرفت تکنولوژی روز به روز به ساخت ابزار و تجهیزات مورد نیاز بشر برای آسودگی بیشتر اضافه می شود. درب اتوماتیک از جمله تجهیزاتی هستند که در سال های اخیر موجب راحتی رفت و آمد در مکان های عمومی شده اند. این روز ها در اکثر ادارات، بانک ها و حتی درب لابی برای ورودی اصلی ساختمان های مسکونی درب های اتوماتیک نصب شده اند. انتخاب  صحیح درب اتوماتیک متناسب با کاربری فضا ها مشخص میشود.  

حدودی باز و بسته شدن درب با توجه به حجم تردد در محل مورد نظر باید مورد توجه باشد. فضایی که برای نصب درب اتوماتیک در نظر گرفته می شود و حتی توانایی جسمی افرادی که می خواهند از تجهیز استفاده کنند هم در انتخاب نوع درب اتوماتیک تاثیر گذار است.درب اتوماتیک یکی از تجهیزات ساختمانی است که این درب ها دارای مدل های گوناگونی می باشند و قابلیت استفاده در ساختمان هایی با کاربری های مختلف را دارند.

 

مزایای استفاده از درب اتوماتیک

۱-درب اتوماتیک به دلیل داشتن سنسور ها به آسانی باز و بسته می شوند و نیازی نیست که برای باز و بسته کردن درب ها فعالیت اضافی انجام داد.

۲-باز و بسته کردن درب سر و صدا های خاص خودش را دارد. گاه خشکی برخی دستگیره ها باعث می شود باز کردن درب به سختی و با سر و صدای زیادی همراه باشد.

۳-ارتفاع نصب دستگیره ها گاه به اندازه ای است که کودکان قادر به باز و بسته کردن درب نخواهند بود و یا افراد کم توان گاه امکان باز و بسته کردن درب را ندارند و رفت و آمد برای همه افراد، از جمله کودکان، سالمندان، افراد معلول و کم توان فراهم شود.

۴-استفاده از درب اتوماتیک باعث صرفه جویی زیاد در مصرف انرژی و زمان می شود.

۵-جلوگیری از ورود هرگونه آلودگی و گرد و غبار در مکان های پر رفت وآمد.

۶-اگر فضای مورد نیاز برای نصب درب کم باشد می توانید با استفاده از برخی درب های اتوماتیک از فضای کوچک تان بهترین استفاده را داشته باشید.

۷-استفاده از درب اتوماتیک در بسیاری از مکان ها ممورد استقبال مردم قرار گرفته است.

 


معایب درب اتوماتیک :

۱-درب اتوماتیک مکانیزم خاصی در طراحی خود را دارند، برای نصب اولیه درب اتوماتیک باید توسط متخصصین و تکنسین ماهر استفاده گردد.

۲-تمیزکاری درب‌ اتوماتیک بسیار دشوار است زیرا شما نیاز به روغن کاری قطعات داخلی آن مانند فنرها و پیچ و مهره‌ها دارید تا از زنگ زدن آنها جلوگیری کنید

۳-درب های اتوماتیک با برق کار می کنند لذا هنگامی که برق قطع شود کارایی شان را از دست می دهند مگر این که دارای باتری اضطراری باشند. البته معمولا همه این درب ها مجهز به باتری هستند که اختلالی در تردد ایجاد نشود.

۴-درب‌ اتوماتیک با توجه به بسیاری از ویژگی‌های درب‌های اتوماتیک، نگهداری و تولید درب‌های اتوماتیک می‌تواند بسیار پرهزینه می باشد.


درب اتوماتیک شیشه ای: 


درب اتوماتیک از نوع شیشه ای در انواع زیر تولید می شود :

۱-درب شیشه ای کشویی : 

در دو نوع مختلف مقابل هم و نوع کشویی باز و بسته تولید می شود.

۲-درب شیشه ای مثلثی :

 برای فضاهای کنج و سه گوش طراحی شده و زیبایی منحصر به فردی نیز دارد.

۳-درب شیشه ای اتوبوسی : 

بیشترین بازشو ها در این مدل، بیشتر از سایر موارد بوده و بخاطر تشابه داشتن به عملکرد درب اتوبوس این نام را برای این نوع در نظر گرفته اند.

۴-درب شیشه ای تلسکوپی : 

دو نوع مختلف عرضی و عمودی داشته و از لت های متحرک و ثابت در آنها استفاده شده است.

۵-درب شیشه ای منحنی :

 گران تر از باقی موارد بوده و در عرض های کم، بیشترین بازشو را ایجاد می کند.


 

کاربرد درب اتوماتیک پارکینگی ( بازویی - جکی - دو لنگه):

امنیت درب های مراکز نظامی و مکانهای خاص مانند درب های اتوماتیک آزمایشگاهها و انبارها

مصرف انرژی مانند دربهای اتوماتیک هتلها، درب های اتوماتیک فروشگاهها.

از نظر بهداشتی کاربرد در اتاق عمل و برخی آزمایشگاه ها.

سرعت بخشیدن بالا به کار مانند درب های اتوماتیک مکانهای صنعتی.

از نظر رفاه تبدیل درب های معمولی به دربهای اتوماتیک پارکینگ منازل، درب های اتوما

در مکان های صنعتی، برای افزایش بازخورد کارکرد نیروهای انسانی 

سیستم های درب بازکن به روش درب اتوماتیک جهت رفاه بیشتر و همچنین با اهدافی همچون کنترل تردد افراد و مسائل حفاظتی و امنیتی در مکانهای مختلف بر روی انواع گوناگون درب ها مانند درب گاراژ،   درب حیاط، درب ورودی ساختمان و راحتی برای افراد معلول نصب و مورد استفاده قرار می گیرد. بعد از نصب سیستم درب بازکن اتوماتیک می توان تنها با فشار دادن شستی روی یک ریموت کنترل از فاصله مناسب درب را باز و بسته کرد.

مهمترین عامل در درب اتوماتیک، باز و بسته شدن عالی وایمنی آن است ومهمتر ازآن کارایی محصول در سالهای آتی است به طوری که با حداقل هزینه و حداکثر عمر برای مشتریان کار کند.