ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

انواع کفپوش سنگی برای منازل

  • 16 مرداد 1398
  •    
  • نویسنده: سازه افزار
انواع کفپوش سنگی برای منازل

سنگ های طبیعی انواع مختلف با ویژگی های متفاوت دارند که  سختی و تخلخل سنگ های طبیعی جنبه های حیاتی است که نیاز به توجه شما دارد. همچنین، سنگهای متخلخل نسبت به لکه ها مقاومت کمتری دارند. بنابراین، برای مناطقی مانند ورودی و یا سالن که در آن جا رفت و آمد بیشتر است، گرانیت و یا سنگ لوح، انتخابی عاقلانه است. سنگ مرمر ملایم تراست و اغلب در حمام و آشپزخانه استفاده می شود


مزایا ی استفاده از کفپوش سنگی :

۱-کفپوش های سنگی ماندگاری دایمی و طول عمر بالا میباشند.

۲-عدم نیاز کفپوش سنگی عدم نیاز به تعمیر و نگهداری میباشند.

۳-کفپوش سنگی به خوبی گرما را انتقال می دهد.

۴-کفپوش های سنگی گرد و غبار را بر خود جذب نمیکنند.

۵-نظافت به راحتی و آسان بروی کفپوش سنگی انجام میگردد.

۶-کفپوش های سنگی بسیار زیباست و بی نظیرند. این کفپوش زیبایی زیادی دارد و به تنهایی می تواند هر خانه ای را لوکس جلوه دهد.

 

معایب استفاده از کفپوش سنگی:

۱-کفپوش سنگ بسیار سخت و در صورت برخورد اشیا و یا کودکان با آن امکان آسیب دیدگی وجود دارد.

۲-کفپوش سنگ لیز است و امکان سر خوردن روی وجود دارد .

۳-هنگام کشیدن وسایل روی آن سر و صدای زیادی برای طبقه پایین تولید می کند .

۴-قیمت آن بسیار گران است .

۵-این کفپوش بسیار سنگین است و نیاز به مهارت در نصب دارد.

 

انواع سنگ ها مناسب برای کفپوش ساختمان :

۱-سنگ کفپوش مرمریت دهبید :


از سنگ مرمریت دهبید روشن به عنوان سنگ کف ساختمان استفاده می شود. این سنگ در این سورت دارای رنگ روشن بوده و می تواند روی روشنایی محیط تاثیر زیادی داشته باشد. این سنگ معمولا در ابعاد اسلب تولید می شود. اما به درخواست مشتری می تواند در سایزهای دلخواه برش داده شود. هر چه اندازه این سنگ کوچکتر باشد قیمت آن پایین تر است. این سنگ با سنگ مرمریت لته از حیث زیبایی و کیفیت برابری می کند. مرمریت لته یک سنگ وارداتی و خارجی از کشور ترکیه است. می بینیم که سنگ مرمریت ایرانی می تواند با قیمت مناسب تری با همان کیفیت و حتی بالاتر با سنگ های خارجی برابری نماید.


۲-سنگ کفپوش آهکی  :


رنگ های ملایم و سطح مات و صیقلی سنگ آهک برای فضاهای داخلی شیک و ساده امروزی بسیار مناسب است. رنگ کرم ملایم مد روز است. البته رنگ های خاکستری و تند و طرح های خال دار نیز رایج است.

 

۳-سنگ گرانیت :


کفپوش گرانیت، یک سنگ مناسب برای کف پذیراییاست. زیرا مزیت هایی از جمله دوام بالا، ثبات رنگ، مقاومت در برابر خش پذیری، جلا پذیری مجدد، نظافت و نگهداری آسان از ویژگی های منحصربه فرد آن است. سنگ گرانیت با تنوع بی نظیرش، می تواند مناسب ترین سنگ برای کف پذیرایی ساختمان باشد. طراحان برای ایجاد طرح های منحصر به فرد سنگ گرانیت را با دیگر سنگ ها ترکیب می کنند .

 

۴-سنگ تراورتن  :


این سنگ شکننده است و فشار را تحمل نمیکند. علاوه براین تراورتن نوعی سنگ آهک متخلخل و از انواع سنگ های تزئینی است. از این سنگ برای استفاده در کفپوش هال، راهرو و سالن استفاده می شود. سنگ تراورتن درخشش ندارد، اما در صورتی که به صورت طبیعی در کفپوش به کار رود یک فضای گرما در خانه ایجاد می کند. رنگ ها و نقوش آن متنوع تر از سنگ های دیگر است. یکی از بزرگترین معایب آن امکان خش افتادن روی آن است.

 

۵-سنگ مرمر :


سنگ مرمر یکی از بهترین سنگ هابرای کف ساختماناست. هیچ چیز نمی تواند مانند کفپوش مرمر در اتاق نشیمن، اتاق خواب یا حمام شما را راضی کند. کفپوش های مرمر بسیار جذاب و براق هستند و هزینه ی بسیار بالایی دارند. با وجودی سنگ مرمر بسیار زود خش بر میدارد و سریع نیز لک می شود، ولی سنگی است دارای شخصیت و هویت که به ساختمان شما جمال و شکوه خاصی می بخشد که هیچ عنصر دیگری قادر به چنین کاری نیست، سنگ مرمر هرچند سخت تر و انعطاف پذیرتر از سنگ تراورتن است ولی برای نگهداری آن احتیاج به توجه بیشتری می باشد  .