ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

انواع لوستر از نظر مدل و جنس بدنه

  • 11 مهر 1398
  •    
  • نویسنده: سازه افزار
انواع لوستر از نظر  مدل و جنس بدنه

در فضاهای جدید امروزی لوستر ها بیشتر نقش المان های لوکس دکوراتیو را بازی می کنند و در کنار نور لامپ های هالوژن و نورهای موضعی زیبایی مناسبی را به فضا می بخشند. در این حالت می توان از لوسترهای ظریف کریستالی استفاده نمود، و با استفاده از ترکیب رنگ های مختلف محیطی شاعرانه ساختلوسترها عمدتاً نورِ منتشر در سرتاسر محیط اطراف ایجاد می کنند. بنابر این جهت برجسته سازی المان هایی خاص در محیط داخلی منزل می بایست از نور های موضعی در قالب لامپ های هالوژن استفاده نمود.

لوستر کلاسیک یکی از قدیمی‌ ترین مدل‌ لوستر به حساب می‌آید. لوسترهای کلاسیک مورد توجه بسیار از سلایق بوده و میباشد  و محبوبیت و جذابیت خود را تا به امروز حفظ کرده است. این نوع لوستر، از مواد مختلفی ساخته می‌شوند. این لوستر‌ها خود به انواع لوستر برنزی، چوبی و کریستالی تقسیم می‌شوند مهمترین نوع لوستر کلاسیک شاخه ای فروشگاه لوستر شاپینگ، لوستر برنزی میباشد که همچنان از محبوبیت و بازار خوبی برخوردار میباشد.


۱-لوستر سقفی ال ای دی و کریستال :لامپ‌های موجود در این نوع لوستر به دو صورت هالوژن ال ای دی ولامپ ها اس ام دی میباشد  که قادر است رنگ‌های سبز، زرد، آبی، سفید و قرمز را تولید کند. در انتخاب این نوع لوستر همواره به اندازه و ارتفاع لوستر دقت کنید. لوستر‌های سقفی ال ای دی به دلیل وجود کریستال‌های زیاد قادرند تا نور لامپ‌ها را به نحوی زیبا نور را انعکاس می دهند و بر زیبایی لوستر می افزایند.

۲-لوستر فانتزی :


لوستر فانتزی توانسته است مورد پسند اکثر سلیقه‌ها واقع شود و با تنوع و طرح‌های متفاوت، حق انتخاب بیشتری به مشتریان ارائه کند. در صورتی که از طرفداران این نوع از لوسترها هستید، برای هماهنگ کردن این نوع لوستر با دکوراسیون منزلخود کار سختی پیش رو نداریداین نوع لوستر مدت زمان زیادی نیست که در بین لوستر‌های مختلف جایگاهی برای خود پیدا کرده ‌است. این نوع لوستر تقریباً در اکثر فضا‌ها و مکان‌ها قابل استفاده می‌باشد. راهروها، اتاق خواب، نشیمن، آشپزخانه و… جمله این مواردن


۳-لوستر آویز:این نوع لوستر بیشتر در طراحی دکوراسیون مدرن منازل به چشم می‌خورد. این نوع لوستر از جنس‌های متفاوتی ساخته می‌شود. انواع لوستر برنزی، چوبی و کریستالی در این نوع از لوسترها برای سلیقه‌های مختلف موجود می‌باشد. این نوع از لوسترها به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شود که در هر دسته لوستر‌های مختلف و متنوعی وجود دارد. دسته‌ی اول مخصوص سقف‌هایی با ارتفاع زیاد و دسته‌ی دوم مخصوص سقف با ارتفاع کم خواهد بود.

 ۴-لوستر ریسه‌ای:
این نوع لوستر بدون شک به عنوان زیباترین نوع لوسترها به حساب می‌آید. لوستر ریسه‌ای بیشتر مناسب سقف‌هایی با ارتفاع زیاد می‌باشد تا ریسه‌های این لوستر شکوه و ظرافت خود را به طوری خیره‌‌کننده، نشان دهند. لوسترهای مختلف و متنوعی در این نوع از لوسترها وجود دارد. تفاوت اصلی در میان لوسترهای موجود در این طبقه به شکل و جنس کریستال‌ها باز می‌گردد.

انواع لوستر بر اساس جنس بدنه به ۴ دسته کلی تقسیم میگردند :

۱-لوستر برنزی

۲-لوستر چوبی

۳-لوستر فلزی

۴-لوستر کریستالی۱-لوستر برنزی :برنز از گذشته تا به امروز مورد توجه بسیاری از صنایع مرتبط با دکوراسیون بوده است. این فلز به دلیل مقاومت در برابر رطوبت و خوردگی می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای تمامی نواحی جغرافیایی با ویژگی‌های مختلف باشد. در حال حاضر انواع لوستر برنزی با توجه به شکل، حجم و ارتفاع برای سلیقه‌های مختلف در دسترس می‌باشد. اگر شما نیز همانند بسیاری از افراد به دلیل کم نور بودن و انواع لوستر برنزی علاقه‌ای به این نوع لوستر ندارید، حتماً این لوستر را به همراه کلاهک یا لاله نیز تماشا کنید تا با نور خیره کننده آن زیبایی بیشتری به منزل خود بدهید و یا میتوانید بعد از خرید لوستر برنزی، بدون لاله نیز آن را استفاده کنید تا هم از زیبایی کلاسیک این نوع لوستر و همجنین درخشندگی بالای آن استفاده کنید


۲-لوستر چوبی:استقبال روزافزون از انواع دکوراسیون مدرن، لوسترهای مختلف و متنوعی نیز جایگاه خوبی را برای خود در بازار بوجود اورده اند. محبوب ‌ترین انواع لوستر مدرن می‌توان به لوستر چوبی میباشد. لوستر چوبی را می‌توانید در مکان‌های مختلفی مورد استفاده قرار دهید. آشپزخانه، اتاق خواب و راهرو‌ها می‌توانند مکان بسیار خوبی برای استفاده از لوستر چوبی باشند

۳-لوستر فلزی:


لوستر فلزی به آن دسته از انواع لوستر گفته می‌شود که از فلزاتی نظیر آهن، آلومینیوم، برنج و… در ساخت آن استفاده شده باشد. این نوع لوستر نیز از نظر نوع استفاده دارای محدودیتی نمی‌باشد. لوستر فلزی در طرح‌ها و نقش‌های متفاوتی تولید می‌شود


۴-لوستر کریستالی :


این نوع لوستر بسیاری از سلایق را در بر میگیرد. لوستر کریستالی با توجه به جنس کریستال‌های موجود در آن، می‌توانند قیمت‌های مختلفی داشته باشند. کریستا‌ل‌ در لوستر ها متشکل از سرب، شیشه و پلاستیک میباشد. هر چه میزان سرب موجود در این کریستال‌ها بیشتر باشد، کیفیت کریستال‌ها بالاتر بوده و از درخشش بیشتری برخوردار خواهند بود. معمولاً کریستال‌های ساخت کشور چک و اتریش و دارای  بیشترین مقدار سرب هستندو این نوع لوستر از سایرین مدل و جنس ها گران تر و شکیل تر می باشد.