ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

آشنایی با طراحی و دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

  • 24 اردیبهشت 1398
  •    
  • نویسنده: سازه افزار
آشنایی  با طراحی و دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

همانطور که از نام این سبک واضح است که عنصری مربوط به دریا، خورشید و پوشش گیاهی را در طراحی و دکوراسیون داخلی حضور دارند ؛.طراحی و دکوراسیون داخلی مدیترانه ای تلفیقی از معماری مدرن و ایتالیایی می باشد. این سبک فضای صلح و آرامش را ایجاد می کند دکوراسیون داخلی مدیرانه ای به مرور زمان براساس فرهنگ، عرف، شرایط جغرافیایی و موارد مختلف دیگر به وجود آمده، تغییر یافته و یا به تکامل خود رسیده اند. سبک مدیرانه ای دارای طرفداران مختلفی از سراسر دنیا هستند که این مدل دکوراسیون داخلی ها را در فضا های داخلی اجرا می کنند.

خانه هایی که با سبک مدیترانه ای دکوراسیون داخلی کشورهایی از قبیل یونان، ایتالیا، ترکیه، مصر واسپانیا و دیگر کشورها نشات میگیرد. ویژگی اصلی این سبک سادگی در طراحی داخلی است. تمام المان ها و عناصر باید دارای خلاقیت، راحتی و عملکردی باشند. 

سبک مدیترانه ای یکی از زیبا و محبوب در دکوراسیون داخلی، میباشد . این نوع دکوراسیون از سبک های مختلف بومی، اروپایی و روستیک و تم های جغرافیایی اسپانیا، ایتالیا و یونان بهره برده است و در نهایت به مفهومی لوکس، شیک و در عین حال راحت و دوستانه منجر شده است. سبک دکوراسیون مناطق ذکر شده دارای شباهت های بسیار زیاد و در عین حال تفاوت هایی در زمینه هایی مانند ترکیب رنگ های به کار رفته، طرح ها و سلایق فرهنگی خاص هر منطقه می باشند.

مجموعه ی ترکیبات، دکوراسیون داخلی زیبا و چشم نواز مدیترانه ای را ایجاد کرده است. برای مثال رنگ های گرم، قوی و خیره کننده ای مانند قرمز و نارنجی در این سبک از ایتالیا، رنگ های اصطلاحا ساحلی (آبی فیروزه ای و آبی، سفید وکرمی و شنی) از یونان و رنگ های جسورانه و پر نشاط این سبک مدیون سبک اسپانیایی هستند.


رعایت ۵ نکته در طراحی و دکوراسیون به سبک مدیترانه ای الزامی می باشد :

۱-تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای :


رنگ مورد استفاده در دکوراسیون داخلی مدیترانه ای  از رنگ های موجود در طبیعت الهام گرفته شده است. برای انتخاب رنگ در این نوع دکوراسیون، می توانید از سه دسته پالت رنگ های جذاب و گرم (عموما قرمز و زرد)، رنگ های جیغ و چشم نواز و پالت های دارای رنگ های خاکی و سرد ملایم بهره ببرید. در صورت استفاده از رنگ های خاکی، می توانید از تناژ های رنگی قوی تر برای تقویت جذابیت بصری در فضای مورد نظر استفاده کنید. به صورت کلی، برای داشتن پالت رنگی متناسب، باید یکی از سه تم ایتالیایی، یونانی و اسپانیایی را به عنوان تم غالب برای انتخاب رنگ در نظر بگیرید و با اجرای آن در کل و یا بخشی از فضا، رنگ های مناسب این نوع دکوراسیون داخلی مدیترانه ای را اجرا کنید.

بافت و به خصوص بافت دیوار ها، در این سبک نقشی کلیدی دارد. دیوار های دکوراسیون داخلی مدیترانه ای دارای بافت هایی از طیف ظریف تا بافت هایی درشت و زبر می باشند که در زیر دست مثل دانه های شن و ماسه می مانند. در مورد المان های پارچه ای مانند پرده و یا فرش و موارد دیگر، تاکید بر روی بافت هایی غنی، گرانقیمت و سنگین است که در بافت های پشمی، ابریشمی و مخملی نیز قابل مشاهده است.

 

۲-مبلمانی مورد استفاده به سبک مدیترانه ای :


مبلمان سبک دکوراسیون مدیترانه ای دارای ابعادی غالبا بزرگ و با پایه هایی مستحکم، تم کلاسیک و روکش های نقش دار و یا چرمی می باشند. حکاکی های دستی بر روی بخش های چوبی مبلمان نیز در این دکوراسیون مشاهده می شود. همچنین از المان های فرفورژه ای مانند شمعدان، پایه های مبل، عناصر نورپردازی و موارد مشابه نیز در این نوع دکوراسیون داخلی استفاده می شود. اگر سبک انتخابی شما برای این دکوراسیون یونانی است، میز و صندلی باید چوبی باشد و اگر اسپانیایی است، باید مبلمان های فرفورژه را در نظر داشته باشید.

 

۳-نورپردازی :


نور یکی دیگر از شاخصه های مهم سبک مدیترانه ای به شمار می رود. نور همیشه به فراوانی در این سبک حضور دارد و همه فضاها را پر می کند. خانه های این سبک، عموما پنجره های بزرگ دارند و نور را تا جایی که امکان دارد به فضای داخلی دعوت می کنند. برای بیش تر کردن میزان نور فضا می توان از رنگ های روشن تر در اجرای دکوراسیون استفاده کرد. همچنین می توان از پرداخت های صیقلی و براق و آینه ها برای انعکاس بیش تر نور کمک گرفت.


۴-کفپوش سبک مدیترانه ای :


کاشی هایی با طرح های سنتی و یا طرح های تکراری، از رایج ترین نوع کفپوش در فضا های متناسب با این نوع پوشش در این سبک دکوراسیون می باشند. این کاشی ها دارای طرح های نقاشی شده با دست می باشند که خود مانند اثری هنری و آنتیک به جلوه گری می پردازند. رنگ های این کاشی ها الهام گرفته شده از پالت رنگی یونانی و یا رنگ های گرم و چشم نواز ایتالیایی است.

 

۵-پنجره ها و پرده های سرتاسری در سبک مدیترانه ای :


در این نوع معماری، عموما سقف ارتفاع زیادی ندارد و در عین حال، درب ها و پنجره ها دارای چارچوبی منحنی و قوس دار فراخی می باشند. به علت تاکید بر سبک  مدیترانه ای بر روی تعامل افراد حاضر در داخل ساختمان با فضای محوطه بیرونی ساختمان است. در نتیجه، در این سبک دکوراسیون حضور نور طبیعی با حجم بالا، از الزامات و بدیهیاتی است که در این سبک مشاهده می شود.

درطراحی و دکوراسیون داخلی  مدیترانه ای برای شرایط آب و هوایی مختلف و فصول مختلف، گزینه ای معقول و مناسب می کند. جنس پرده ها و ظاهر آن ها مجلل و گرانبها است که به دکوراسیون داخلی تمی لوکس می دهد و یا ساده و بی آلایش است که راحتی و شیک بودن را با هم دارد. این موارد در مجاورت با ستون های زیبای گچ کاری شده، دکوراسیون شما را تا بیشترین حد ممکن مدیترانه ای می کند.

 

 طراحی فضا ها در سبک مدیترانه :

۱-ورودی در سبک مدیترانه ای:

طاق های زیبا و جذاب نماد سبک مدیترانه ای هستند برای این که ورودی زیبا به سبک مدیترانه ای داشته باشید باید از در چوبی طاقی شکل که باگیاهان رونده سبز رنگ تزیین شده اند استفاده کنید برای این که به جذابیت فضای تان اضافه کنید از چند گلدان با گل های قرمز استفاده کنید. استفاده از سنگ های مرمر را برای کفپوش ها فراموش نکنید.

۲-نشیمن در سبک مدیترانه ای :

نشیمن زیبا و جذاب که به سبک مدیترانه ای طراحی می شوند جزو شادترین فضاها هستند به واسطه رنگ های زیادی که در آن استفاده می شود. ترکیب رنگ های شاد مثل ترکیب رنگ آبی و نارنجی و سبز باعث می شود تا حس و حال اتاق برای شما تداعی کننده حس دریا باشد. سبک مدیترانه ای طبیعت زیبای ساحلی را مهمان فضاهای داخلی و دکوراسیون منزل شما می کند.

۳-اتاق خواب در سبک مدیترانه  :


اتاق خواب مدیترانه ای ترجیحا با کانسپت یونانی باید دارای رنگ های روشن و سفید باشد و با چوب دکوراسیون شود که شامل تخت خواب، صندلی و میز، کمد و دراور میشود. مبلمان در کانسپت ایتالیایی از آهن آلات مشکی ساخته میشوند. پایه های منحنی، پتر و الکوهای متقارن روی تخت و صندلی ها مواردی هستند که کانسپت ایتالیایی در اتاق خواب را تعریف وطراحی میشود.

۴-پذیرایی در سبک مدیترانه  :

اتاق نشیمن در سبک مدیترانه ای برای اوقات فراغت تمام خانواده به همراه دوستان و آشنایان طراحی دکوراسیون داخلی میشود. در مناطق مدیترانه ای این  دورهمی هاو جلسات با غذا همراه است بنابراین اتاق نشیمن با فضای غذاخوری در ارتباط است و ترکیب می شود. میز آبجکت اصلی در این فضا است. در کانسپت یونانی صندلی و میز ها و مبلمان از چوب ساخته میشوند ولی در ایتالیا  مبلمان و میز و صندلی فرفورژه ای هستند.

۵-حمام در سبک مدیترانه  :

در سبک مدیترانه ای دیوارها و سقف با تایل های سنگی تکمیل میشوند. توصیه میشود که از رنگ های مختلف در طراحی این فضا استفاده شود. برای مثال میتوان دیوارها را با موزاییک های زرد رنگ و کف را با کاشی های سرخ و قرمز طراحی کرد. مبلمان در حمام به قفسه و کابینت های باز و بسته، نگهدارنده حوله و لباس خلاصه میشود.