ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

کانکس

کانکس 2/40*6

ارائه دهنده: پارس کومه

540,000 تومان
عبدل آباد -

کانکس ویلایی لوکس

تماس بگیرید
توحید - آزاد
صفحه 1 از 1

برخی از شرکت ها، متخصصان و مجریان فعال

پارس کومه

سلزنده کانکس و ساختمان های پیش ساخته پانلی و ویلایی

Acty

وام دهی به پروژه های بزرگ و ساخت و ساز های عظیم وام دهی به ساخت بیمارستان وام دهی به کارخانه تولید دارو و لوازم پزشکی

مطالب مفید در زمینه کانکس

کانکس و انواع مورد استفاده از آن

کانکس و انواع مورد استفاده از آن

کانکس  یک نوع سازه پیش ساخته که دارای کاربرد های مختلفی بوده اما ایده اولیه آن برای استفاده به عنوان سکونت گاهی موقت که بصورت سریع ساخته و در محل مستقر شود بوده است که با گذشت زمان کاربری هایی مانند فروشگاهی و خدماتی نیز به آن افزوده شده استکانکسهمانند خانه است با این تفاوت که اتاق پیش ساخته قابل حمل می باشد که قابل بازیافت است و برای سکونت افراد در هر شرایط آب و هوایی قابل استفاده می باشد. امکانات کانکس ها درست مثل خانه است و دارای سرویس بهداشتی، آسپزخانه و وسایل مورد نیاز برای فعالیتهای مختلف است. کانکس در انواع گوناگون و مطابق با شرایط محیطی ساخته می شود از جملهکانکس ویلایی، مسکونی، تجاری، سرویس بهداشتی، نیروی انتظامی و.... 


مزایای استفاده از کانکس :

۱-سرعت بالا در ساخت و اجرا  بطور کلی سرعت در ساخت و ساز با سبک پیش ساختگی  و سرعت زیاد برابر با بازگشت سریع تر سرمایه و صرفه جویی در زمان و هزینه ها می باشد.

۲-مقاومت در برابر زلزله : تکنیک پیش ساختگی و مصالح با تایل های بزرگ و سبک مقومت این سازه ها در برابر زلزله بسیار بالا بوده و از طرفی در صورت تخریب آوار آن برای انسان خطرناک نبوده چرا که چگالی آنها نسبت به مصالح ساختمانی بسیار کمتر است.

۳-عایق حرارتی و عایق طوبتی بودن کانکس ها از جمله مهمترین مزایا بحساب می اید. نوع ساندویچ پانل که در آن از فوم پلی یورتان استفاده شده باعث گردیده تا اتلاف انرژی در آنها به حداقل رسیده و بتوان از آنها در مناطق خیلی سرد و یا خیلی گرم استفاده کرد.

۴-امکان جابجایی آسان : بتوان یک خانه پیش ساخته را به راحتی جابجا نمود مزیت بسیار خوبی بوده بخصوص در کارگاه های ساختمانی و عمرانی که می توانند پس از اتمام پروژه سریعا سازه ها را جهت تجهیز کارگاه جدید به محل دیگری منتقل کنند

۵-قابلیت ذخیره سازی و تولید انبوده و استفاده در شرایط بحرانی  .

۶-تنوع در طرح : قابلیت اجرای انواع طرح ها برای کاربری های مختلف بطوری که هر سازه کاملا با نوع استفاده خود هماهنگ و بیشترین بازدهی را داشته باشد نیز یکی از مزایای آن بشمار می رود که این کار معمولا در طراحی کانکسبه هنگام برسی های فنی و تحقیقات پیش تولید صورت می گیرد .

 

معایب کانکس

۱-افت قیمت پس از استفاده  در حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد می باشد.

۲-محدودیت در ابعاد هنگام حمل برای قابلیت حمل را داشته باشد دارای ابعاد استاندارد چه در طول و عرض و چه در ارتفاع داشته باشد تا مجوز تردد در جاده های داخل کشور را کسب نماید  که در ابعاد بزرگ برای حل این مشکل روش دوقلو و یا ساخت در محل استفاده می شود.

 

انواع کانکس ها

۱- نگهبانی :


این نوع معمولا دارای ابعاد کوچک و برای استقرار نگهبان یا پرستل حراست در ورودی مجموعه ها و شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد و شرایط آن بگونه ای است که نفر به تمامی جهات دید کامل داشته باشد تا بتواند کل محدوده را تحت کنترل داشته باشدکانکس کارگاهی : اسکان نیرو ها در کارگاه های ساختمانی و همچنین دفاتر اداری برای مهندسین پروژه نیازمند فضایی می باشد که با هزینه کم و سرعت زیاد ساخته شود. از این رو استفاده از کانکس کارگاهی بهترین گزینه برای این نیاز بشمار می رود و انواع معمولا با ابعاد و اندازه های متفاوتی در هر کارگاه می توان آن ها را یافت.

۲- کانکس ویلایی :


استفاده به عنوان خانه پیش ساخته از این سازه ها باعث بوجود آمدن محصولی بنام کانکس ویلاییگردید که این سازه به مانند یک خانه مجهز دارای اتاق های متعدد و سرویس بهداشتی می باشد.بسته به ابعاد امکانات داخلی آن نیز متغییر بوده و بیشتر در مناطقی مانند لواسانات و شهر های خوش آب و هوا از آنها استفاده می کنند .
 

۳- سرایداری :


در بسیاری از مجتمع های آپارتمانی بخصوص اداری و گاها مسکونی با تعداد واحد های زیاد نیاز به یک سرایدار یا نگهبان دارند که بصورت دائمی در آنجا مستقر باشد از این رو برای سکونت و استقرار نگهبان و خانواده اش اقدام به تهیه یک کانکس سرایداری می کنند که معمولا در حیاط یا پارکینگ مجتمع قرار می گیرد.
 

۴- فروشگاهی :


معمولا در تقاطع های پر رفت و آمد برای فروش محصولات مختلف فرهنگی و روزنامه های مطبوعاتی از کانکس فروشگاهی استفاده می شود. این نوع معمولا ابعاد کوچکی داشته که دارای کرکره های برقی و نورپردازی برای روشنایی در هنگام شب می باشد


۵-کیوسک خدمات شهری :  


این سازه ها وظیفه ارائه خدمات مختلف اجتماعی و شهروندی را در داخل فضای شهری دارند که از جمله مهمترین آنها ایستگاه های دوچرخه، کیوسک های دستگاه خودپرداز بانکی، اهدای خون، ارائه مشاوره های پزشکی و عرضه محصولات فرهنگی می باشدکانکس چرخدار : نوع چرخدار معمولا برای کاربری هایی که نیاز به جابجایی های زیاد دارند مورد استفاده قرار میگیرد و گاها با نام کاروان های سیار یا کاروان مسافرتی نیز از ان یاد می شود.نمونه های بارز آن ایستگاه های سیار پلیس راه و کاروان های توریستی می باشد.

 

روش های تولید کانکسسبک ها و روش های متفاوتی برای ساخت کانکس وجود دارد و این تنوع سبک به دلیل تنوع زیاد در گزینه های موجود برای انتخاب مصالح اولیه می باشد اما چیزی که در اکثر روش های تولیدکانکسمشترک است ساخت شاسی کف با تیر آهن و اسکلت فلزی از با پروفیل های آهنی میباشد که بنا به ابعاد و نوع درجه کیفی ضخامت ها و نمره های متفاوتی از آنها بکار می رود.اتصالات در اکثر مواقع از طریق جوش ممتد بوده اما در برخی موارد نیز با روش پیچ و مهره نیز جهت مونتاژ و دمونتاژ آنها را تولید می کنند.پوشش بدنه و سقف نیز از مصالح مختلفی مانند ورق فولادی گالوانیزه شده، چوب، فایبرگلاس و پانل های پیش ساخته می باشد که خریداران کانکس در هنگام سفارش یکی از آنها را انتخاب می کنند چرا که هرکدام دارای ویژگی ها و مزایایی بوده و از لحاظ هزینه نیز با یکدیگر متفاوت هستند

کاربرد کانکس :

کانکس به عنوان اسکان موقت در نظر گرفته می شود. اما کاربرد های دیگری نیز بعد ها به آن افزوده شد که باعث رشد این صنعت و تعامل آن با شهر وندان گردید. ازجمله مهمترین آنها استفاده به عنوان کیوسک های خدمات شهری،  کانکس مسکونیو دکه های روزنامه فروشی بوده که خدمات مختلفی را به مردم ارائه می کردند..
 

برای تغییر دکوراسیون داخلی کانکس :

برای زیبایی کانکس امکان استفاده  از دیوار کوب و نماهای کامپوزیت در رنگهای مختلف استفاده کرد و برای شستشوی آن از دیواره هایی با پوششواستفاده کرد و یا می توان برای جلوگیری از کثیف شدن کف کانکس و مقاومت آن از سرامیک، پارکت و آلومینیوم آجدار استفاده کردکانکس از موارد کاربردی زیادی برخوردار است که شامل تنوع رنگ، تنوع در ساخت و نقشه های مختلف آن می باشد که دلیل آن انعطاف پذیری کانکس در ساخت آن است تا بتواند نیاز هر شخصی را برطرف کند.

 

  • 22 خرداد 1398
  •    
  • نویسنده: سازه افزار


استان ها و شهر های فعال

;