ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

نبشی و ناودانی

شکفته - آرین انواع سایزها

ارائه دهنده: آهن آلات سعید

تماس بگیرید
یافت آباد -

نبشی و ناودونی میانه نیشابور اصفهان هیربد

ارائه دهنده: آهن پارسا

تماس بگیرید
یافت آباد -

انواع مختلف سایزهای مختلف

ارائه دهنده: آهن آلات سعید

تماس بگیرید
یافت آباد -

آرین - تبریز آسانسوری

ارائه دهنده: آهن آلات سعید

تماس بگیرید
یافت آباد -

میلگرد تیراهن نبشی پروفیل

ارائه دهنده: آهن کمیل

تماس بگیرید
یافت آباد -

نبشی و ناودانی نبشی و ناودانی

ارائه دهنده: اهن الات مردانی

تماس بگیرید
تهرانپارس

نبشی و ناودانی وپروفیل

ارائه دهنده: IRANIAN IRON

از 4,950

تا 5,700 تومان

تماس بگیرید
یافت آباد -

نبشی 8

ارائه دهنده: میلگرد بهروز

تماس بگیرید
یافت آباد -

نبشی وناودانی تمام کارخانه های داخلی UNP

ارائه دهنده: بازارآهن آنلاین

از 2,200

تا 2,243 تومان

2,210 تومان
صادقیه - بلو

نبشی و ناودانی

ارائه دهنده: آهن یک

تماس بگیرید
صادقیه - ستا
صفحه 1 از 1

برخی از شرکت ها، متخصصان و مجریان فعال

اهن الات كاويان

خريد اسان و ارزان با مجموعه كاويان بورس ميلگرد و تيراهن اصفهان نيشابور فايكو و...

ماهان

بورس میلگرد اجدار و ساده انواع میلگرد اجدار نیشابور پرشین میانه هیربد فایکو قزوین حرارتی ۶,۵ ... ادامه...

آهن آیرون

مجموعه آهن آیرون با ۲۷ سال سابقه مفید در زمینه فروش آهن آلات صنعتی و ساختمانی و فلزات رنگی و... در خدمت مشتریان عزز می باشد

آهن پارسا

بورس انواع اهن الات صنعتی و ساختمانی میلگرد تیراهن نبشی و ناودانی۶۶۳۱۳۳۱۱,۰۹۱۲۱۹۵۸۳۳۷

ابنیه گستر پارسیان

شرکت ابنیه گستر پارسیان (سهامی خاص) ، فعالیت خود را در راستای صنعتی سازی مسکن و بهینه سازی و اجرای ساختمانهای سبک ، مقاوم وارزان قیمت ، با پشتوانه علمی و تجربیات ارزنده کارشناسان و مهندسین مجرب خود ا... ادامه...

ایفل اتحاد

این فروشگاه در زمینه تهیه و توزیع کلیه آهن آلات صنعتی وساختمانی فعالیت دارد

ایران هخامنش

بورس انواع انواع آهن آلات به صورت مستقیم از کارخانه میلگرد تیر آهن نبشی ناودانی پروفیل انجام کلیه امور خدمات ساخت بولت برش ورق و برش سی ان سی در بزرگترین مجموعه تولیدی شاداباد

فروش عمده محصولات

از ما زیر قیمت بازار خرید کنید. هرجنسی در هرسایزی احتیاج داشته باشید اول قیمت بگیرید مقایسه کنید بعد خرید کنید ...هدف ما جلب رضایت مشتریان محترم است ..برای خرید به شماره تماس ۰۹۰۱۸۴۲۳۵۸۸تماس بگیرید

اهن الات یاسین

فروش اهن الات ساختمانی باقیمت مناسب

اهن الات مهدی

فروش اهن الات میلگرد کلاف رابیتس

مطالب مفید در زمینه نبشی و ناودانی

نبشی و ناودانی

نبشی و ناودانی

نبشی یکی از مهمترین پروفیل های ساختمانی می باشد که بصورت مرکب و منفرد در ساختمان ها به کار می رود.نبشی به ابعاد ۰,۵  تا ۱.۵ سانتی متر جهت اتصالات پل ها به ستون ها و یا تیرآهن ها به بیم های باربر و اتصالات ستون ها به صفحات در فندانسیون همچنین برای ساختن ستون و خرپا به کار می رود.

نبشی ها به ۲صورت تولید می شوند:


نبشی پرسی، نوعی نبشی است که ابتدا بصورت یک تکه ورق با طول ۶ متر بوده که از وسط عرض ورق،خم شده و به شکل نبشی در می آید.این بدین معنی است که ماهیت اولیه این نوع نبشی از ورق فولادی است.


نبشی فابریک، از همان اول پروسه تولید،به شکل نبشی،از خط تولید خارج می شود.

 


نبشی ها با ۲مشخصه شناخته می شوند :

۱-اندازه بال ها

۲-ضخامت بال ها 

بعنوان مثال نبشی ۴۰*۴۰*۴ یعنی اندازه بال ها ۴۰*۴۰ است و ضخامت هر بال ۴ می باشد.نبشی ها از نمره ۳ شروع و تا نمره ۲۰ ختم می شوند.

کاربرد نبشی

نبشی یکی از مهمترین مقاطعی است که درساختمان سازی و صنعت نبشی استفاده می شود که دارای کاربرد گسترده ای در قاب ها و سازه های فلزی می باشد. با توجه به طرح ارایه شده توسط مهندسین نبشی ها را بصورت شاخه و خرد شده ( نبشی لقمه) بکار می برند.

به طور معمول ازنبشی های با سایز ۵۰ تا ۱۵۰ میلیمتر جهت متصل نمودن های پل ها به ستون ها، تیر آهن ها به بیم های باربر، ستون ها به صفحات درفوندانسیون در ساختمان سازی و در صنعت استفاده می کنند افزون بر موارد فوق در ساخت ستون و همینطور خرپا استفاده می شود. در برخی سازه ها دیگر مثل سازه های مرتبط به آسانسورها از نبشی های خرد شده استفاده می شود که با عنوان نبشی لقمه شناخته می شوند.
در سقف های کرمیت برای بال بالایی تیرچه نبشی،تسمه یا ناودانی بکاربرده می شود و در درون بتن پوششی قرار می گیرد. گر چه استفاده از نبشی رایج تر است.

اتصالات نبشی :

برای اتصالات ساده در سازه از نبشی استفاده می کنند انواع اتصال ساده عبارتند از :اتصال نبشی جان، اتصال با نبشی نشیمنی ( تقویت نشده ) و ( تقویت شده )، اتصال نیم گیردار ( نیم صلب ) اتصال گیردار ( صلب) و....می باشد.

ناودانی :

ناودانی ها نیز مانند نبشی ها جزو مهمترین مقاطع فلزی ساختمان هستند که برای اتصال قسمت های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند.ناودانی نیز از دو روش پرسی و فابریک تولید میشود که به دو شکل ظاهری U و C ساخته میشوند.

ناودانی (UNP) دارای کاربردهایی است که عبارتند از:

۱ - به صورت تکی و یا جفت در باد بندها

۲ -  به شکل تکی و دوبل در تیر ها

۳-  به شکل جفت و به صورت قوطی در ستون ها

۴ -  به شکل جفت در ساخت خرپا 

ناودانی پروفیلی است با مقطع فولادی که ازنورد بیلت هایی از جنس فولاد کربنی ساخته شده و شکل سطح مقطع آن از یک جان افقی و و دو بال عمودی به شکل حرف U انگلیسی تشکیل شده که در زوایه های داخلی مقطع انحنای گردی دارد. این پروفیل در گروه پروفیل های باز قرار می گیرد.از این پروفیل در مصارف صنعتی و ساختمانی بسیار استفاده می شود. ناودانی های ساخته شده ۳حالت دارند: پرسی، که به وسیله پرس شکل مورد نظر را به آن می دهند. فابریک، از همان ابتدای فرآیند تولید، از خط تولید خارج می گردد و به ناودانی های نورد گرم و نورد سرد تقسیم می شوند.

ناودانی مشبک:

ناودانی مشبک از ورق گرم،گالوانیزه شده به صورت سرد یا گرم، تولید می گردد و جهت مصارف گوناگون نظیر موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد: -جهت ساخت قفسه های مستحکم فولادی -نصب سنگ بصورت خشک -سازه های سبک فولادی 

ناودانی ساده:


ناودانی صنعتی و ساختمانی که با ورق گرم تولید می شود و می تواند در صورت نیاز به صورت گرم یا سرد گالوانیزه شود.این محصول در ابعاد  ۸،۱۰،۱۲،۱۴،۱۶ تولید می گردد. ناودانی از ارتفاع ۳۰ تا ۴۰۰ میلیمتر موجود بوده و بیشتر برای ساختن پل های باربر و موارد دیگر به کار می رود.

  • 20 مرداد 1397
  •    
  • نویسنده: سازه افزار

نبشی و ناودانی
5 از 10 رای

استان ها و شهر های فعال

;