ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

شن و ماسه

شن و ماسه شهریار

38,000 تومان
نارمک

شن وماسه رودخانه ای

تماس بگیرید
یافت آباد -

ماسه شکسته شهریار

از 36,000

تا 38,000 تومان

36,000 تومان
دربند - تجری

ماسه ملاتی شکسته

از 3,000

تا 4,500 تومان

2,500 تومان
زعفرانیه - و

آسفالت انواع آسفالت ساده و رنگی

ارائه دهنده: یادمان مارین

تماس بگیرید
سعادت آباد -

ماسه شسته شکسته شهریار

ارائه دهنده: یکتا

21,000 تومان
نارمک

ماسه طبیعی دوبارشور

ارائه دهنده: یکتا

24,000 تومان
نارمک

شن و ماسه

تماس بگیرید
تهرانپارس

شن و ماسه

ارائه دهنده: طلوع کومش

تماس بگیرید
ایوانکی

ماسه شکسته

21,000 تومان
پونک - سردار
صفحه 1 از 1

برخی از شرکت ها، متخصصان و مجریان فعال

شرکت تـک سفــال

شـرکت تـک سفـال ضمن عرض سلام و توفیق روز افزون برای شما کارفرما و مالکین محترم این شرکت مفتخراست که درامر فروش و توزیع محصولات خود شمارو در تحقق اهدافتان یاری نماید. امیدواریم که شاهد ارائه خدمات ... ادامه...

مصالح ساختمانی آتی پارس

۰ تا ۱۰۰ تخریب + گودبرداری + مصالح... با مجوز تردد شبانه روزی مستقیم از کارخانه و بدون واسطه ...

آتیه سازان دنیا

تهیه و توزیع کلیه مصالح ساختمانی

شرکت تهران سبک سازه

تولید کننده بلوک های پوکه ای تمام اتومات توزیع پوکه، ماسه، اجر، موزاییک و ...

ابزار مصالح پاسارگاد

فروش انواع شن و ماسه

پیمانکاری ابراهیمی

پیمانکاری ابراهیمی با دارا بودن توان بالا در قسمت حمل مصالح ساختمانی قادر به تامین مصالح مورد نیاز ساختمان بدون واسطه ، مستقیم از کارخانه میباشد

مهدي يار

پخش عمده ي كليه مصالح ساختماني ازصفرتاصدبدون واسطه سراسرتهران عامل اتحاديه مصالح فروشان سيمان،ماسه،گچ،موزاييك،لوله سيماني،بلوك و...٠٩١٢١٩٠٩٩٦٢،٦٦٠٨٤٥٥٥

پیشتازان بنا گستر کوشا

توزیع مستقیم مصالح ساختمانی از درب کارخانه

ساختمان صنعت

ساختمان صنعت اولین هایپر مارکت و بازار تخصصی در صنعت ساختمان در ایران می باشد که در زمینه ی تامین ، توزیع و فروش صفر تا صد کالاهای ساختمانی فعالیت می کند .از کوچکترین کالاها تا کالاهای بزرگ ساختمانی و... ادامه...

طلوع کومش

شرکت تولید شن و ماسه طلوع کومش، تولید کننده شن وماسه طبیعی، مرغوب و استاندارد می باشد. معدن مربوطه، معدن بهشت است، ابتدای جاده سمنان، جنب شهرک صنعتی ایوانکی و دفتر واقع در تهران، منطقه پاسداران می باش... ادامه...

مطالب مفید در زمینه شن و ماسه

شن و ماسه و کاربرد آن

شن و ماسه و کاربرد آن

شن
از خرد شدن سنگها  شن تولید می گردد. سنگهای درشت از خرد شدن و جداشدن سنگهای طبیعی تولید شده و شن های ریزتر علاوه بر سنگ ،خورده های  صدف و مرجان نیز در آن موجود می باشد.شن ها در اصطلاح عامیانه به سنگ ریزه های گفته می شود که از ریگ درشت تر باشد البته در مهندسی عمران به سنگدانه های کوچکتر از ۷۵ میلی متر و درشت تر از ۴,۷۵ شن می گویند. شن ها در کاربرد ساختمانی با توجه به منبع و نوع دانه های آن  به دو دسته تقسیم می گردد.

انواع شن :

شن طبیعی : این شن در رودخانه ها و سواحل دریاها وجود دارد و دارای گوشه های گرد می باشد، سایز این نوع شن کوچک و نرم بوده و اصولا به عنوان ماسه شناخته می شود.
شن شکسته و یا مصنوعی : این نوع شن از خرد شدن سنگ های سخت تولید می گردد. گوش های این نوع شن تیز می باشد و مصارف صنعتی بسیار دارد.شکسته ها نیز به شکسته های نخودی و بادامی تقسیم می گردد.
 کاربرد های شن :

شن یکی از مصالح بسیار مفید می باشد و در صنعت ساختمان کاربرد دارد، از جمله :
صنعت بتن سازی
شیشه سازی
سنباده سازی
پی سازی ساختمان
ساخت مصالح پیش ساخته
تولید ملات در آجر چینی
دانه بندی کف فضاهایی که روی زمین ساخته می شود جهت جلوگیری از ورود رطوبت به محیط

 ماسه :

ماسه یکی از مصالح ساختمانی است که با آهک مخلوط شده و مخلوط این دو، به عنوان مقاوم کننده پی سازه های آجری و کارهای آجری استفاده می شود. اندازه استاندارد ماسه ۰٫۰۶ میلی متر تا ۲ میلی متر می باشد.

ماسه کوهستانی :

ماسه کوهستانی یکی از انواع ماسه است که بیش تر در پای کوه در حوالی بستر اولیه رودخانه یاف می گردد. این نوع ماسه بیشتر حالت تیزگوشه بوده و به همین دلیل نیز با مصالح ساختمانی همچون آهک و سیمان پیوندی مستحکم برقرار می کند. به همین دلیل ملات به این نوع ماسه به خوبی چسبیده و با آن درگیر می شود. 

ماسه رودخانه ای :

این ماسه، ماسه ای است که بر اثر حرکت زیاد تحت سایش فراوان واقع شده است. در نتیجه این سایش ها، سطح این ماسه به نسبت صاف و کروی بوده و پیوند خوبی با شیره آهک و سیمان ندارد. به همین جهت در هنگام ساخت ملات با این ماسه، سعی می شود که آن را با ماسه شکسته مخلوط کنند.


ماسه بادی : 

این ماسه، دارای دانه های بسیار ریزی بوده و از آن در ملات های آبی و ساروج استفاده شده است

شن و ماسه برای کارهای ساختمانی به دو گونه تهیه می‌شود:۱-شن و ماسه طبیعی ۲-شن و ماسه شکسته.

تفاوت شن و ماسه در چیست؟

شن و ماسه : مواد بدون سیمان و مجزائی هستند که از متلاشی شدن طبیعی سنگهای سطح زمین حاصل می شوند.

شن و ماسه :  از متلاشی شدن طبیعی سنگهای سطح زمین حاصل می شوند. با وجود اینکه این مواد در سطح زمین همیشه با هم یافت می شوند ولی در نوع و دانه بندی با هم تفاوت هائی دارند. بطور کلی  ماسه عبارت است از مواد زاویه داری که از سایش و خرد شدن طبیعی سنگها حاصل شده و دانه های آن از الک شماره ۸/۳ اینچ و تقریباً تماماً از الک شماره ۴ یا ۶/۴ میلیمتر عبور نماید. 

شنعبارتند از موادیکه بطور طبیعی از سایش و خرد شدن سنگها حاصل شده و غالباً روی الک شماره ۴ یا ۶/۴ میلیمتر باقی بماند و تماماً از الک شماره ۲/۱ (۲) اینچ عبور نمایندبطور کلی در کارگاه های تولید شن و ماسه دو نوع شن و ماسه تولید می شود.

شن و ماسه طبیعی که مستقیماً از سرند کردن و شستن و دانه بندی مخلوط شن و ماسه طبق نیاز مصرف کننده تهیه می شود که دانه های طبیعی دارندشن و ماسه شکسته که از خرد کردن قطعات بزرگ سنگدرون سنگ شکن بوجود می آید.

  • 29 اردیبهشت 1397
  •    
  • نویسنده: سازه افزار

شن و ماسه و کاربرد آن
4/7 از 13 رای

استان ها و شهر های فعال

;