ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

سیمان

سیمان سیاه پرتلند یونیزه سیمان پرتلند

ارائه دهنده: ROMOLO

9,200 تومان
شهر ری - دیل

سیمان سفید پرتلند یونیزه سیمان پرتلند یونیزه

ارائه دهنده: ROMOLO

19,000 تومان
شهر ری - دیل

سیمان تهران تیپ 2 تهران

ارائه دهنده: پارسیان سازه

تماس بگیرید
تهرانپارس

سیمان تهران تیپ 2

ارائه دهنده: پارسیان سازه

تماس بگیرید
تهرانپارس

سیمان تیپ 2 نایین

ارائه دهنده: آتیه سازان دنیا

تماس بگیرید
تهرانسر - شه

سیمان تهران تیپ 2

از 13,000

تا 13,500 تومان

13,000 تومان
دربند - تجری

سیمان تهران و شهرستان سیمان تهران و...

ارائه دهنده: جمیل گچ

تماس بگیرید
جاده فیروزکو

سیمان پاکتی تیپ2 تهران

ارائه دهنده: مصالح امیری

8,700 تومان
انقلاب - فلس

سیمان تهران تیپ دو

از 10,000

تا 10,500 تومان

تماس بگیرید
زعفرانیه - و

سیمان تیپ 2 تهران تیپ2تهران

از 9,200

تا 9,400 تومان

9,200 تومان
مهر آباد - ف

فروش مصالح ساختمانی سیمان گچ

ارائه دهنده: هیراد

از 100

تا 111,111,111 تومان

900 تومان
تهرانپارس

سیمان تیپ2 تهران

ارائه دهنده: یکتا

تماس بگیرید
نارمک

سیمان تیپ2

8,150 تومان
پونک - سردار

سیمان پاکت

ارائه دهنده: کلینیک شهر

از 6,600

تا 6,750 تومان

تماس بگیرید
جنت آباد

سیمان تهران

از 8,100

تا 8,400 تومان

تماس بگیرید
نارمک

سیمان جاجرود ( شمال )

از 7,850

تا 7,900 تومان

تماس بگیرید
نارمک

سیمان تیپ 2

تماس بگیرید
شوش - راه آ

سیمان تیپ 2

ارائه دهنده: پنام

7,200 تومان
عباس آباد -

سیمان

ارائه دهنده: پارسیان

6,700 تومان
قزوین - یافت

سیمان

ارائه دهنده: مصالح کشمیری

7,500 تومان
سعادت آباد -
صفحه 1 از 1

برخی از شرکت ها، متخصصان و مجریان فعال

مصالح ساختمانی آتی پارس

۰ تا ۱۰۰ تخریب + گودبرداری + مصالح... با مجوز تردد شبانه روزی مستقیم از کارخانه و بدون واسطه ...

شرکت تـک سفــال

شـرکت تـک سفـال ضمن عرض سلام و توفیق روز افزون برای شما کارفرما و مالکین محترم این شرکت مفتخراست که درامر فروش و توزیع محصولات خود شمارو در تحقق اهدافتان یاری نماید. امیدواریم که شاهد ارائه خدمات ... ادامه...

آتیه سازان دنیا

تهیه و توزیع کلیه مصالح ساختمانی

پیمانکاری ابراهیمی

پیمانکاری ابراهیمی با دارا بودن توان بالا در قسمت حمل مصالح ساختمانی قادر به تامین مصالح مورد نیاز ساختمان بدون واسطه ، مستقیم از کارخانه میباشد

مهدي يار

پخش عمده ي كليه مصالح ساختماني ازصفرتاصدبدون واسطه سراسرتهران عامل اتحاديه مصالح فروشان سيمان،ماسه،گچ،موزاييك،لوله سيماني،بلوك و...٠٩١٢١٩٠٩٩٦٢،٦٦٠٨٤٥٥٥

پیشتازان بنا گستر کوشا

توزیع مستقیم مصالح ساختمانی از درب کارخانه

ساختمان صنعت

ساختمان صنعت اولین هایپر مارکت و بازار تخصصی در صنعت ساختمان در ایران می باشد که در زمینه ی تامین ، توزیع و فروش صفر تا صد کالاهای ساختمانی فعالیت می کند .از کوچکترین کالاها تا کالاهای بزرگ ساختمانی و... ادامه...

مصالح ساختمانی سهیلی

پخش انواع مصالح ساختمانی با سرویس دهی سریع و قیمت مناسب تمام نقاط،بدون تعطیلی

مصالح ساختمانی چراغی

عامل ۸۰ تعاونی مصالح فروشان عرضه انواع مصالح ساختمان به صورت عمده و خرده بار کامیون . نیسان . خاور

مطالب مفید در زمینه سیمان

انواع سیمان

انواع سیمان

 سیمان:

سیمان گردي است نرم، بانفوذ پذیری آب، چسبنده، که اساساً مرکب از ترکیبات پخته و گداخته شده اکسیدهاي ca، ce، al و feمی باشد. ملات این گرد قادر است به مرور در مجاورت هوا یا در زیر آب سخت شود و در زیر آب، در ضمن داشتن ثبات حجم، مقاومت خود را حفظ نموده و در فاصله ۲۸ روز در زیر آب ماندن داراي حداقل مقاومت ۲۵۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع گردد.

در تهیه بتن باید از خوب بودن مصالح و به عبارت دیگر انطباق خصوصیات مصالح با ویژگی هایی که جهت بتن خوب ضروری است اطمینان حاصل شود.


سیمان از نظر انواع آن در ایران به پیروی از استاندارد امریکا به پنج تیپ مختلف تقسیم میشود :

۱. سیمان پرتلند نوع ۱ (سیمان معمولی) این نوع سیمان در ایران و جهان پر مصرف ترین نوع سیمان می باشد. این سیمان دارای مرغوبیت بالایی است و میتوان از آن در مناطقی با اقلیم  معتدل و خشک استفاده نمود. این نوع سیمان در ساختمانهای معمولی – کفسازی – اسکلتهای بتن ارمه – ملاتها و اندودها وفونداسیون  ساختمان که امکان حمله سولفاتها به ان وجود ندارد مورد استفاده قرار میگیرد.


۲. سیمان پرتلند نوع ۲:(سیمان با حرارت متوسط یا سیمان اصلاح شده)

این نوع سیمان در برابر زمینهای سولفاته و خاکهای شوره دار مقاومت بیشتری دارد و در هنگام فعل و انفعالات شیمیایی نسبت به سیمان نوع یک حرارت کمتری تولید میکنداین نوع سیمان تا حدی کند گیر است جلوگیری از افزایش دمای بتن به هنگام بتن ریزی در هوای گرم از مزایای این نوع سیمان میباشد و از این نوع سیمان در فنداسیون سازی- دیواره پلها- دیوارهای حائل به طور کلی مکانهایی که بتن با خورشید تماس دارد مورد استفاده قرار میگیرد.

۳-سیمان پرتلند نوع ۳( سیمان زود سخت شونده):

این نوع سیمان در مدت کوتاهی (یک هفته یا کمتر) مقاومت زیادی بدست میاورد به همین دلیل به سیمان با مقاومت زودرس معروف است این سیمان دارای مقاومت اولیه زیادی است و معمولا در مواردی استفاده میشود که قالبها باید زود باز شود مقاومت ۳ روزه این بتن تقریبا برابر مقاومت ۷ روزه سیمان نوع ۱ است از این نوع سیمان در تعمیرات فوری و یا بتن ریزی در هوای سرد استفاده میشودولی بدلیل تولید حرارت زیاد در بتن ریزیهای حجیم ویا قطعات بزرگ بتنی نباید مورد استفاده قرار گیرد.

۴-سیمان پرتلند نوع ۴( سیمان کم حرارت یا کند گیر):

این سیمان به سیمان کند گیر معروف است حرارت تولید شده این سیمان حتی از از سیمان نوع ۲ نیز کمتر است از این نوع سیمان در بتن ریزیهای حجیم مخصوصا در فصول گرم( دمای بالای ۴۰ الی ۵۰ درجه سانتیگراد) – استفاده در بتن ریزی دیوارهای طول و همچنین بتن ریزی چند لایه استفاده میشود.

۵- سیمان پرتلند نوع ۵( سیمان ضد سولفاته): 

خود گیری و مقاومت این نوع سیمان آرامتر و دیرتر از از سیمان نوع ۱ می باشدو نیز گرما زایی کمتری دارد از این نوع سیمان زمانی استفاده می شود که بتن در تماس شدید با حمله سولفاتها باشداستفاده لز یان نوع سیمان در سواحل خلیج فارس که علاوه بر سولفاتها به املاح کلر هم الوده هستند نا مناسب است و به جای ان باید از سیمان نوع ۲ استفاده نمود مقاومت ۲۸ روزه سیمان نوع۱ برابر مقاومت ۴۲ روزه سیمان نوع ۵ است.

از سیمان های نام برده شده در بالا سیمان نوع ۵ در مناطقی مانند ابادان و شهرهای هم جوار بدلیل مقاومت خوب این سیمان در مقابل سولفاتها استفاده میشود البته در این مکانها میتوان از سیمان نوع ۲ هم که در مقابل سولفاتها وهم کلر ها مقاومت دارد استفاده نمود ولی بدلیل کم بود این سیمان در بازار سیمان نوع ۵ بهترین گزینه برای استفاده در این مناطق پرتلند ۳و۴و ۵ میباشد. 

۶. سیمان روباره ای
 که از آسیاب کردن مخلوط کلینر و روباره کوره آنگدازی به دست می آید. نرمی این سیمان ‌از سیمان‌ پرتلند معمولی بیشتر ولی سعت حصول مقاومت آن کمتر است. حرارت آبگیری این سیمان‌نیز کمتر از سیمان‌پرتلند معمولی است. و در مجاورت محیط های حاوی کلر حفاظت خوبی برای میلگردهای آرماتور تامین میکند. 

۷. سیمان دریاگیر 
 بر اساس سفارش ساخته میشود و علاوه بر مشکل بودن تنظیم ترکیبات تشکیل دهنده آن در صورت ماندن در انبار و دیر استفاده شدن از آن با سرعتی بیش از سایر سیمان ها فاسد میشود.
۸. سیمان پرآلومین 
 سیمان برقی، که میزان اکسید آلومینیوم آن نسبتا زیاد است. این سیمان ‌را با سنگ آهک و بوکسیت می سازند و به خاطر خواص شیمیایی ترکیبات تشکیل دهنده آن مقاومت ملات یک روزه آن مشابه مقاومت ملات ۲۸ روزه ی سیمان‌پرتلند معمولی است.  مقاومت شیمیایی آن به خصوص در آب دریا و در مجاورت سولفات ها بسیار عالی است. این سیمان‌به هوای مرطوب و گرم حساس است و در مناطق استوایی قابل کاربرد نیست.

۹. سیمان پوزولان
که از آسیاب کردن کلینر و سنگ های آتشفشانی درست میشود و برای رویه های بتنی و سایر نقاطی که برای ذوب یخ روی آنها از نمک و سایر مواد یخ زا استفاده میشود مناسب است. ملات این سیمان حالت کلوئیدی داشته و جمع شدگی آن بسیار کم است

 
  • 14 اسفند 1396
  •    
  • نویسنده: سازه افزار

انواع سیمان
5 از 101 رای

سیمان رنگی و مزایای استفاده از آن

سیمان رنگی و مزایای استفاده از آن

رنگ ‌دانه‌های استفاده شده در سیمان رنگی، جهت تولید ملات رنگی فلزات رنگی هستند. این استاندارد خصوصیات سیمان‌ رنگی را مشخص می‌کند
  • 6 شهریور 1398
  •    
  • نویسنده: سازه افزار

سیمان سفید و کاربرد آن در صنعت ساختمان

سیمان سفید و کاربرد آن در صنعت ساختمان

سیمان سفید انواع مختلفی دارد که اکثرا به یک شکل تولید می گردد. روند ساخت سیمان سفید همانند سایر سیمان های معمولی یا پرتلند است
  • 6 شهریور 1398
  •    
  • نویسنده: سازه افزار

استان ها و شهر های فعال

;