ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

رابیتس

رابیتس مسعود

ارائه دهنده: رابیتس مسعود

از 10,000

تا 15,500 تومان

تماس بگیرید
افسریه - مسع

رابیتس مسعود

ارائه دهنده: میلگرد

از 7,000

تماس بگیرید
یافت آباد -

رابیتس

ارائه دهنده: اهن الات مهدی

تماس بگیرید
یافت آباد -

رابیتس

ارائه دهنده: اهن مهدی

تماس بگیرید
یافت آباد -

رابیتس

ارائه دهنده: اهن الات مردانی

تماس بگیرید
تهرانپارس

رابیتس مسعود

ارائه دهنده: آهن جابر

تماس بگیرید
تهرانپارس
صفحه 1 از 1

برخی از شرکت ها، متخصصان و مجریان فعال

بورس میلگرد علی

فروش انحصاری میلگرد در سایزها وانواع شرکت های مختلف ازجمله نیشابور میانه پرشین آرین امیرکبیر هیربد و...

مش مرکزی

مش مرکزی تهیه و توزیع انواع آهن آلات ساختمانی با نازلترین قیمت و کیفیت ارسال به تمامی نقاط کشور

شهر آهن

شهر آهن بورس میلگرد تیرآهن ورق نبشی ناودانی رابیتس بازار آهن مکان به قیمت تجاری و کارخانه های معتبر اصفهان،نیشابور،میانه،کاشان،پرشین،فایکو،امیرکبیر ۰۲۱۵۵۴۴۱۱۳۸ ۰۲۱۵۵۴۴۱۱۳۹ ۰۲۱۵۵۴۴۱۱۴۷ ۰۹۱۲۲۵۴... ادامه...

آهن بیزینس

آهن آلات جعفری تامین کننده آهن آلات مورد نیاز شما با بهترین کیفیت و قیمت و در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد . این مجموعه بر حسب نیاز مشتریان خود ، محصولات را در کوتاه ترین زمان ممکن به تمام نقاط ایرا... ادامه...

آهن آنلاین

بورس انواع آهن آلات ساختمانی از جمله : میلگرد ، تیرآهن ، پروفیل ، نبشی ، ناودانی ، سپری ، حرارتی ، ۱۰ ساده ، زیگزال و ... .

شهر آهن

شهر آهن عرضه مستقیم میلگرد،تیرآهن،ورق،نبشی،ناودانی انبار تهران و تمامی مبادی نازلترین قیمت بالاترین کیفیت بهترین شرایط پرداخت

آهن سه

فروش آهن آلات صنعتی و ساختمانی

آهن آلات تهران

ارایه آهن آلات با مناسب ترین قیمت و کیفیت برای دریافت قیمت با شماره زیر تماس حاصل کنید ۰۹۱۲۸۱۳۲۸۵۵

دنیای آهن

بورس انواع آهن آلات ساختمانی . انواع میلگرد (a۲,a۳) آجدار وساده با قیمت مناسب .

بنگاه آهن آلات افق

بورس آهن آلات افق توزیع انواع آهن آلات صنعتی و ساختمانی فروش میلگرد . تیراهن . ورق . پروفیل . نبشی . ناودانی و ... با نازلترین قیمت روز بازار . انواع اتصالات مانیسمان . جوشی . پلاستیکی و ..... ادامه...

مطالب مفید در زمینه رابیتس

رابیتس و کاربرد های آن

رابیتس و کاربرد های آن

رابیتس ورق فولادی مشبکی است که از انواع ورق‌های گالوانیزه گرم تشکیل‌شده و با استفاده از مفتول‌های گالوانیزه رابیتس بندی به صورت یک لایه به شبکه فرعی متصل می‌شود. این محصول از کشش عرضی و پرس ورق‌های گالوانیزه تولید می‌شود و بعد از گذر از مرحله برش آماده استفاده می‌گرددسقف کاذب رابیتس از پرکاربردترین انواع سقف کاذب است. سازه ی این سقف عموماً از میلگرد و نبشی و رویه آن متشکل از تورهای گالوانیزه و گچ می باشد. رابیتس سقف در سقف ساختمان و آشپزخانه استفاده میشود. سرعت مناسب اجرا، در دسترس بودن مصالح، طرح پذیری بالا و نیروی متخصص فراوان از مزایای انتخاب این سقف محسوب می‌شود. وزن نسبتاً زیاد، مصرف گچ بالا، سرعت اجرای پایین و محدودیت آب وهوا در اجرای لایه گچ از معایب سقف رابیتس به شمار می‌آیند..

مزایا رابیتس :

۱-سرعت مناسبدر اجرا

۲-در دسترس بودن مصالح و نیروی اجرایی

۳-طرح پذیری بسیار بالا به طوری که می‌توان انواع طرح‌های هندسی، قوس‌ها و... را به راحتی اجرا نمود.


معایب رابیتس :

۱-وزن آن نسبتاً بالاست.

۲-مصرف گچ جهت نازک کاری زیاد است.

۳-دستمزد اجرای گچ کاری آن زیاد است.

۴-محدودیت آب و هوا در اجرای لایه گچ وجود دارد.

۵-فقط افراد متخصص قابلیت نصب و اجرای رابیتس را دارا می باشند.

 

کاربرد رابیتس :

۱-کاربرد رابیتس  در سقف های کاذب، گچ کاری و گچ بری، پوشاندن تیر آهن و آرماتور، پوشاندن بتن سیمانی، ترمیم ترک های ساختمانی و دکوراسیون و نمای آشپزخانه های اپن و ساخت حجم هایی برای نورمخفی دور سالن  و … استفاده می کنند.

۲- برای ساخت انواع حجم های سیمانی نیز استفاده می گردد. از مهم ترین کاربردهای این کالا در فضاهای خارجی ساختمان می توان به ساخت انواع سردرهای ورودی، نمای خارجی ساختمان ها و ساخت مجسمه های تزئینی اشاره کرد.

 

مراحل اجرای رابیتس :

در ابتدا آویزها با در نظر گرفتن طرح در محل های مورد نظر به تیرهای فلزی سقف متصل میگردند. قابل توجه است که در سقف های دال بتنی و کرومیت نمی توان از آویز جوشی استفاده نمود و بایستی قبل از اجرای سقف بتنی نسبت به اجرای آویز دفنی اقدام نمود. زیرا بال پایین کرومیت و میلگردهای سقف بتنی جهت جوشکاری و تحمل بار سقف کاذب و طراحی نشده و ظرفیت این کار را ندارند.

سپس توسط اجرای یک خط تراز (اجرا شده توسط تراز لیزری یا شیلنگ تراز) آویزها علامت خورده و اضافه آویزها درنقاط مورد نظر قطع میگردند، سپس نبشی های حمال به میلگرد های آویز به وسیله جوش متصل می شوند که حداقل سایز این نبشی ها ۳ سانتیمتر می باشد و هرچه فاصله نبشی ها از هم بیشتر شود، باید سایز را افزایش داد. حداکثر فاصله در سقف های ساده حدود ۶۰ سانتیمتر می باشد و استفاده از نبشی در کناره سقف (کنج ها) الزامی است. با اتصال میلگرد های فرعی با فاصله ۱۵ تا ۲۵ به نبشی های حمال توسط حداقل ۲ سانتیمتر جوش طرح شکل گرفته و سپس توری رابیتس با سیم های گالوانیزه به میلگردهای فرعی متصل می گردد.

باید توجه نمود در محل هایی که توری رابیتس به یکدیگر می رسند می بایست یک اورلب حداقل ۷ تا ۱۰ سانتیمتری در نظر گرفته شود و در محل این اورلب نیز توری به یکدیگر با سیم رابیتس بندی متصل گردد. بسته شدن توری رابیتس به میلگرد های فرعی باید به صورتی باشد که توری کاملاً صلب و در نقاط نزدیک به هم به میلگردها متصل گردد. در تمامی مراحل اجرا کنترل تراز قسمت های مختلف و سقف اصلی در تمامی نقاط سقف الزامی است. در سقف های ساده بدون طرح نیز این ترازگیری بسیار ضروری است و کنترل آن در نقاط مختلف از پراهمیت ترین کارهاست زیرا در مرحله سفید کاری و اجرای اندود دیگرکاری برای این اختلاف نمی توان انجام داد.

  • 19 مهر 1397
  •    
  • نویسنده: سازه افزار

رابیتس و کاربرد های آن
5 از 21 رای

استان ها و شهر های فعال

;