ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

دیرگیر کننده بتن

صفحه 1 از 1

برخی از شرکت ها، متخصصان و مجریان فعال

بتن شیمی خاتم

فروش افزودنی های بتن و مواد شیمیایی ساختمان

فوم بتن مبین

اجرای کف سازی طبقات و شیب بندی بام سبکترین و بهترین جایگزین پوکه

آبادگران برک بتن

مجری سخت بتن(بتن ماله پروانه ای) کفسازی، صنعتی روبه پیشرفت و تکامل است و امروز کفسازی علمی ایست آمیخته به عمران،معماری و هنر. _اجرای بتن پارکینگ های طبقاتی،سوله های صنعتی،جایگاهای سوخت،سقفهای عرشه ف... ادامه...

بتن شیمی سازه

شرکت بتن شیمی سازه با چندین سال تجربه برگرفته از دانش و تخصص در زمینه تولید محصولات شیمیایی بتن شامل: افزودنی های بتن ، مقاوم سازی ، ثابت سازی ، ترمیم سازی و ... در شاخه های فروش ، کارشناسی ، مشاوره و... ادامه...

مقاوم سازی ساختمان

مقاوم سازی سازه کاشت میلگرد و بولت طراحی و اجرای بهسازی لرزه ای سازه ها ترمیم بتن،ترزیق ترکهای بتن،تقویت بتن Frp ،اجرای frpطراحی frp واردات کلیه مصالح مربوط به مقاوم سازی سازه و ساختمان های قدیمی... ادامه...

بتن آرای ناجی

مجری کف سازی صنعتی و غیر صنعتی (بتن سخت،اپوکسی،پلی یورتان)و آببندی مخازن فلزی و بتنی تولید کننده افزودنی های بتن، هاردنرهای بتن سخت و خودتراز ب

عمران شیمی بسپار

تولید افزودنی های بتن و مواد شیمیایی ساختمان

فوم بتن آسایش

اجرای کف سازی و شیب بندی در مناطق مختلف تهران

مانه شیمی

فروش فوم بتن پلیمری (پروتئین سنتزی ) تحولی جدید در ساختار فوم بتن مایع سنتز شده از پروتئین سویا بدون بو و خوردگی ، کیفت و مقاومت بالا (ایجاد حباب های خیلی ریز در بتن و بلوک سبک) ارسال نمونه رایگ... ادامه...

Fiteon (فیتون)

شرکت فیتون تولید کننده و عرضه کننده محصولات شیمی ساختمان و افزودنی های بتن

مطالب مفید در زمینه دیرگیر کننده بتن

دیرگیر کننده بتن

دیرگیر کننده بتن

افزودنی‌های بتن دیرگیر کننده، برای کاهش سرعت فرآیند آبگیری در بتن مورد استفاده قرار می‌گیرند. افزودنی‌های بتن دیر گیرکننده، باعث به تاخیر انداختن زمان گیرایی بتن می‌شوند. البته  برخی سیمان‌ ها نیز خاصیت کندگیر کننده دارند .

نوعی افزودنی بسیار قوی کندگیر کننده بتن است که برای ایجاد تاخیر درزمان گیرش بتن وکاهش حرارت هیدراتاسیون سیمان وهمچنین جلوگیری از افت سریع اسلامپ ودرنتیجه افزایش زمان کارایی بتن به ویژه درهوای گرم مورد استفاده قرار می گیرد.

این مواد برای کاهش سرعت فرایند آبگیری در بتن مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عبارت دیگر این مواد باعث به تاخیر انداختن زمان گیرش بتن می‌شوند. البته باید توجه داشت که برخی سیمان‌ ها نیز خاصیت دیر گیرکننده دارند.

انواع دیر گیر کننده بتن :

۱-دیر گیر کننده بتن مایع :

افزودنی کار آمد که پس از افزوده شدن به بتن موجب ایجاد تأخیر در زمان گیرش می شود و سرعت روند پیشرفت واکنش هیدراسیون را کم می کند. همچنین استفاده از دیرگیر کننده بتن مایع امکان ساخت بتن های در حجم بالا میسر می سازد.


۲-دیر گیر کننده بتن پودری :

دیرگیر کننده بتن پودری فرآیندی کار آمــد با ساختار کریستالی می باشـد که پس از افزوده شدن به بتن موجب ایجاد تأخیر در زمان گیرش می شود و سرعت روند پیشرفت واکنش هیدراسیون را کم می کند .

 

کاربرد دیر گیرکننده بتن :

مواد افزودنی دیرگیرکننده بتن در بتن ریزی‌های حجیم مانند سدها استفاده می‌شود. همچنین این مواد برای جلوگیری از ترک‌های ناشی از گیرش در بتن ریزی‌های پشت سر هم مناسب می‌باشدمواد افزودنی دیرگیرکننده بتنبرای حمل بتن در فاصله‌های زیاد نیز استفاده می‌شود. در بتن ریزی‌های حجیم دمای ایجاد شده ناشی از آبگیری مقادیر زیاد سیمان باعث پدید آمدن اختلاف شدید دما بین هسته میانی و سطوح بیرونی شده و منجر به بروز ترک‌های حرارتی می‌شود که برای جلوگیری از آن می‌توان از مواد دیرگیرکننده استفاده نمود.  .

 

مزایا دیر گیر کننده بتن :

۱-به تاخیر انداختن گیرش بتن

۲-مناسب برای بتن‌ریزی‌های حجیم

۳-جلوگیری از ایجاد ترکهای ناشی از گیرش در بتن‌ریزی‌های پیاپی

۴-حمل بتن در فاصله‌های طولانی

۵-در بتن‌ریزیدر هوای گرم یا بتن ریزی‌های حجیم یک امتیاز است .

۶-کاهش گرمای حاصل از هیدراتاسیون

۷-جلوگیری از ترک‌های ناشی از بتن ریزی‌های پشت سر هم و با فاصله زمانی (ترک سرد )

۸-امکان حمل بتن در فاصله‌های طولانی‌ تر

۹-ایجاد زمان لازم جهت متراکم کردن و پرداخت بتن

۱۰-شستشوی راحت ادوات بتن ریزی مانند میکسر قبل از سفت شدن و ...

معایب

۱-در صورت استفاده بیش از حد موجب ناگیرایی و خراب شدن بتن می‌شود .

 

 

 

انواع دیر گیر کننده بتن :

۱-دیر گیر کننده بتن مایع :

افزودنی کار آمد که پس از افزوده شدن به بتن موجب ایجاد تأخیر در زمان گیرش می شود و سرعت روند پیشرفت واکنش هیدراسیون را کم می کند. همچنین استفاده از دیرگیر کننده بتن مایع امکان ساخت بتن های حجیم را میسر می سازد.

۲-دیر گیر کننده بتن پودری :

دیرگیر کننده بتن پودری محصولی کار آمــد با ساختار کریستالی می باشـد که پس از افزوده شدن به بتن موجب ایجاد تأخیر در زمان گیرش می شود و سرعت روند پیشرفت واکنش هیدراسیون را کم می کند .

  • 9 مهر 1397
  •    
  • نویسنده: سازه افزار

دیرگیر کننده بتن
5 از 1 رای

استان ها و شهر های فعال

;