ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

تیرچه

تیرچه پاشنه بتنی تیرچه بلوک

ارائه دهنده: ثمین سازه سعادت

تماس بگیرید
توحید - آزاد

تیرچه پاشنه بتن و کرومیت پاشنه بتن و کرومیت

ارائه دهنده: آرکا تات

از 5

تا 29 تومان

تماس بگیرید
خاوران - اتا

تیرچه پیش تنیده

از 17,720

تا 41,000 تومان

تماس بگیرید
وردآورد - وی

تیرچه پیش تنیده

از 16,720

تا 41,000 تومان

16,720 تومان
وردآورد - وی

تیرچه بتنی و کرومیت نوین سازه

ارائه دهنده: تیرچه نوین سازه

از 14,000

تا 38,000 تومان

1,000 تومان
حکیمیه

تیرچه بتنی و کرومیت

ارائه دهنده: تیرچه نوین سازه

از 14,000

تا 38,000 تومان

1,000 تومان
حکیمیه

تیرچه

ارائه دهنده: تیرچه سازی قربانی

39,500 تومان
اسلامشهر

تیرچه پاشنه بتنی

ارائه دهنده: نوین سازه پارسیان

تماس بگیرید
انقلاب - جمه

تیرچه

ارائه دهنده: تکتا

120,000 تومان
صادقیه - بلو

تیرچه بتنی

ارائه دهنده: تکتا

300 تومان
صادقیه - بلو

تیرچه تیرچه صنعتی

تماس بگیرید
جنت آباد

تیرچه کرومیت

تماس بگیرید
جنت آباد

تیرچه بتنی

تماس بگیرید
جنت آباد

تیرچه ثمین سازه پاشنه بتن و کرومیت

ارائه دهنده: ثمین سازه

از 12,000

تا 40,000 تومان

تماس بگیرید
توحید - آزاد

تیرچه

ارائه دهنده: آذر تیرچه

از 13,000

تا 44,000 تومان

تماس بگیرید
اسلامشهر

تیرچه

ارائه دهنده: فیدار پایا

از 12,000

تا 40,000 تومان

تماس بگیرید
افسریه - مسع

بتونی و کرومیت استاندارد

ارائه دهنده: تندیس

از 15,000

تا 40,000 تومان

14,000 تومان
احمدآباد مست

تیرچه پاشنه بتن

ارائه دهنده: سقف کاران کریمی

تماس بگیرید
دولت آباد -

کرومیت

ارائه دهنده: سقف کاران کریمی

تماس بگیرید
دولت آباد -

تیرچه صنعتی

ارائه دهنده: اتحاد

تماس بگیرید
جنت آباد

تیرچه صنعتی زاگرس

تماس بگیرید
شهرک صنعتی
صفحه 1 از 2

برخی از شرکت ها، متخصصان و مجریان فعال

نوین تیرچه پارسیان

تولید تیرچه پاشنه بتنی و کرومیت

شرکت تـک سفــال

شـرکت تـک سفـال ضمن عرض سلام و توفیق روز افزون برای شما کارفرما و مالکین محترم این شرکت مفتخراست که درامر فروش و توزیع محصولات خود شمارو در تحقق اهدافتان یاری نماید. امیدواریم که شاهد ارائه خدمات ... ادامه...

مصالح ساختمانی آتی پارس

۰ تا ۱۰۰ تخریب + گودبرداری + مصالح... با مجوز تردد شبانه روزی مستقیم از کارخانه و بدون واسطه ...

ثمین سازه سعادت

ثمین سازه تولید کننده انواع تیرچه استاندارد بتنی و کرومیت با کد ده رقمی . تیرچه با زیگزال پیوسته جوشکاری با گاز محافظco۲ استفاده از میلگردهای استاندارد داخلی a۳ دارای اتکت استاندارد و مشخصات واندا... ادامه...

گروه تولیدی ایران فومکو برنده برتر

تولید انواع یونولیت ساختمانی درجه یک تولید انواع تیرچه بدون تیکه

سازه کاران نارمک

شرکت ما واقع در نارمک تامین کننده مصالح ساختمانی و اجرای سازه های بتونی و تولید کننده تیرچه پاشنه بتنی و کرومیت و فوم با تاییدیه استاندارد

ثمین سازه

تولید کننده انواع تیرچه های سقفی ، یونولیت و بلوک همراه با استاندارد و تاییدیه

کارا سازه

تولید کننده انواع پلاستوفوم سقفی( یونولیت) ورق عایق با موادکند سوز و ۳D پنل - دبل پنل

آرکا تات

تولید انواع تیرچه پاشنه بتن و کرومیت ، تولید انواع بلوک سیمانی سبک و سنگین ، تولید انواع یونولیت سقفی

پیمانکاری ابراهیمی

پیمانکاری ابراهیمی با دارا بودن توان بالا در قسمت حمل مصالح ساختمانی قادر به تامین مصالح مورد نیاز ساختمان بدون واسطه ، مستقیم از کارخانه میباشد

مطالب مفید در زمینه تیرچه

تیرچه و مزایاآن

تیرچه و مزایاآن

رایج ترین نوع تیرچه در ایران که اکثر مهندسین ایرانی از آن استفاده می‌کنند که این نوع تیرچه تشکیل شده است از خرپا که اغلب از میلگرد ساخته می‌شود. بتن پاشنه، اگر برای ریختن بتن پاشنه از قالب سفالی استفاده شود به آن تیرچه با کفشک گفته می‌شود. پیش فشرده نیز در بعضی از ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. میلگرد به کار رفته در این نوع تیرچه‌ها با حد روانی بالا بوده و در ساختن این نوع تیرچه‌ها قبل از انجام بتن ریزی میلگردهای به کار رفته، تحت کشش قرار می‌دهند و آن گاه بتن ریزی تیرچه را انجام می‌دهند و پس از سخت شدن بتن میلگردها را آزاد می‌کنند و بدین وسیله بتن تیرچه قبل از بارگذاری تحت فشار قرار می‌گیرد.

اجزای تشکیل دهنده : 

اجزای تشکیل دهنده عبارتند از:میلگرد بالا-میلگرد مارپیچ یا عرضی- آهن پایین یا میلگردهای کششی. میلگردهای بالا عضو بالای خرپا بوده و قطر آن نباید از ۶ میلی‌متر کمتر از ۱۲ میلی‌متر بیشتر باشد (توصیه می‌شود از میلگرد۱۰یا۱۲ آجدار استفاده شود) ارتفاع خرپای تیرچه باید به اندازه‌ای باشد که میلگرد بالا قدری بالاتر از سطحبلوک قرار گرفته و دربتن پوشش قرار گیرد. میلگرد عرضی عضو مورب خرپا را تأمین می‌کند و نیروهای برشی سقف را تحمل می‌کند. حداقل سطح مقطع میلگردهای عرضی نباید ازbwt ۰۰۱۵/ کمتر باشد که در آن bwعرض جان تیرو t فاصله دو میلگرد عرضی متوالی از یکدیگر است.

زاویه میلگردهای عرضی با آهن پایین بین ۳۰تا ۴۵ درجه می‌باشد. قطر آهن عرضی بین ۵ تا ۱۰ میلی‌متر است و حداکثر فاصله میلگردهای عرضی از یکدیگر۲۰سانتی‌متر می‌باشد. آهن پایین یا میلگردهای کششی ممان‌های مثبت وسط دهانه را تحمل می‌کنند. حداقل میلگردهای پایین که سرتا سر طول تیرچه را طی می‌کند دو عدد می‌باشد که قطر آن از ۸میلی‌متر کمتر و ۱۶ میلی‌متر بیشتر نباید باشد. حداقل سطح مقطع میلگردهای کششی برای فولادهایی که حد جاری شدن ان پایین است۰۰۲۵/ و آنهایی که حد جاری شدنشان بالای ۰۰۱۵/سطح مقطع جان تیر می‌باشد و حداکثر سطح مقطع آن نباید۵/۲٪ سطح مقطع جان تیر بیشتر باشد. اگر ضخامت بتن پاشنه تیرچه ۵/۵ سانتی‌متر یا بیشتر باشد می‌توان با استفاده از فولادهای کششی به قطر۱۸تا۲۰ میلی‌متر آن را انجام دهیم. حداقل فاصله میلگردهای کششی از همدیگر باید ۵ میلی‌متر بیشتر از بزرگترین دانه بتن مصرفی باشد. برای این که چسبندگی بیشتری بین فولاد و بتن ایجاد شود بهتر است که تمام میلگردها به صورت آجدار استفاده شود.

انواع تیرچه
۱. تیرچه فلزی :


تیرچه فلزی که به نام تیرچه فولادی با جان باز نیز شناخته می شود تشکیل شده است از یک تسمه ( ورق ) در بال تحتانی، یک عدد نبشی در بال فوقانی تیرچه و میلگرد ۱۰ یا ۱۲ به عنوان زیگزاگ که توسط جوش به نبشی و ورق متصل می شود. در دو سر تیرچه های کرومیت یک ورق به صورت نری به عنوان عضو برشگیر تیرچه استفاده می شود.
همچنین در طول های زیاد و یا بارگذاری سنگین تر از میلگرد با قطرهای مختلف و یا نبشی به صورت دوبل یا سپری در بال فوقانی و یک یا دو میلگرد یا ورق به صورت نری در عضو کششی تیرچه استفاده می گردد. در تیرچه های بزرگتر از ۵/۶ مترنیز میلگردهای زیگزاگ تقویتی ( گوشواره ) علاوه برورق برشگیر در دو سر  اضافه می شود. کرمیت خود ایستا بوده و نیازی به شمع بندی ندارند. به همین سبب بتن ریزی چند سقف در یک مرحله امکان پذیر می باشد و سرعت اجرای سقف نیز از مزایای اصلی سقف کرومیت می باشد.

۲. تیرچه بتنی ( بتونی ) سنتی :


تشکیل شده است از ۲ عدد میلگرد با حداقل نمره ۸ و حداکثر ۱۶ در بال تحتانی، یک عدد میلگرد در بال فوقانی و میلگردهای عرضی ( زیگزاگ ) نمره ۶/۵ یا ۸ به صورت تک و یا دوبل که توسط جوش الکتریکی به میلگردهای تحتانی و فوقانی جوش داده می شود. قسمت پایینی خرپای آماده شده در قالب های موقتی قرار گرفته، پس از بتن ریزی از قالب ها خارج و بعد از خشک شدن بتن آماده جابجایی و قابل استفاده در سقف می باشد. در تیرچه هایی با طول زیاد و یا بارگذاری بیشتر یک عدد میلگرد تقویتی نیز در پایین اضافه می گردد.

۳. تیرچه فندوله سفالی سنتی :

نیز مانند تیرچه های بتنی سنتی، خرپایی مشابه دارد. یعنی متشکل شده از یک آرماتور فوقانی، دو یا سه آرماتور در پاشنه تحتانی تیرچه و میلگردهای عرضی زیگزاگ با این تفاوت که به جای قرار گرفتن در قالب موقت در بلوک های فندوله سفالی قرار گرفته سپس بتن درون این قالبها ریخته می شود.

۴.تیرچه های صنعتی :

مانند تیر بتنی و سفالی سنتی از خرپایی فلزی تشکیل شده است که میلگردهای برشی آن ( زیگزاگ ) به جای اتصال توسط جوش الکتریکی بوسیله جوش مقاومتی یا همان نقطه جوش به آرماتورهای تحتانی و فوقانی متصل می گردد. خرپای تیرچه صنعتی هم در قالبهای موقت و هم در قالبهای ماندگار سفالی قابل بتن ریزی می باشد.

۵. تیرچه نیازیت :کاملا فلزی می باشد و دارای یک سپری در بال فوقانی تیرچه، تسمه فلری در بال تحتانی و به جای استفاده از میلگرد به شکل زیگزاگ از آرماتورهایی به صورت خرپا استفاده می گردد.
نیازیت نیز مانند کرومیت خود ایستا بوده و نیازی به نصب جک و شمع بندی در زیر سقف نمی باشد. تفاوت تیرچه نیازیت با تیرچه های دیگر عدم نیاز به بتن در جان تیرچه می باشد، بطوری که بلوکها کاملا به آرماتورهای خرپای تیرچه چسبیده و بتن فقط روی سقف و اطراف بال فوقانی را پوشش می دهد.

  • 27 فروردین 1397
  •    
  • نویسنده: سازه افزار

تیرچه و مزایاآن
5 از 19 رای

استان ها و شهر های فعال

;