ثبت آگهی رایگان کد هدیه مشترکین پرشین سازه

تیرچه

تیرچه

ارائه دهنده: تیرچه سازی قربانی

39,500 تومان
اسلامشهر

تیرچه پاشنه بتنی

ارائه دهنده: نوین سازه پارسیان

تماس بگیرید
انقلاب - جمه

تیرچه

ارائه دهنده: تکتا

120,000 تومان
صادقیه - بلو

تیرچه بتنی

ارائه دهنده: تکتا

300 تومان
صادقیه - بلو

تیرچه تیرچه صنعتی

تماس بگیرید
جنت آباد

تیرچه کرومیت

تماس بگیرید
جنت آباد

تیرچه بتنی

تماس بگیرید
جنت آباد

تیرچه ثمین سازه پاشنه بتن و کرومیت

ارائه دهنده: ثمین سازه

از 12,000

تا 40,000 تومان

تماس بگیرید
توحید - آزاد

تیرچه

ارائه دهنده: آذر تیرچه

از 13,000

تا 44,000 تومان

تماس بگیرید
اسلامشهر

تیرچه

ارائه دهنده: فیدار پایا

از 12,000

تا 40,000 تومان

تماس بگیرید
افسریه - مسع

بتونی و کرومیت استاندارد

ارائه دهنده: تندیس

از 15,000

تا 40,000 تومان

14,000 تومان
احمدآباد مست

تیرچه پاشنه بتن

ارائه دهنده: سقف کاران کریمی

تماس بگیرید
دولت آباد -

کرومیت

ارائه دهنده: سقف کاران کریمی

تماس بگیرید
دولت آباد -

تیرچه صنعتی

ارائه دهنده: اتحاد

تماس بگیرید
جنت آباد

تیرچه صنعتی زاگرس

تماس بگیرید
شهرک صنعتی

تیرچه کرومیت

ارائه دهنده: سازه کسری

تماس بگیرید
چیتگر - پیکا

تیرچه صنعتی

ارائه دهنده: تیرچه صنعتی اتحاد

تماس بگیرید
گیشا

تیرچه

ارائه دهنده: تیرچه صنعتی اتحاد

تماس بگیرید
گیشا

تیرچه

ارائه دهنده: تیرچه صنعتی اتحاد

تماس بگیرید
گیشا

تیرچه

ارائه دهنده: ama

6,500 تومان
شهر ری - دیل

تيرچه كروميت

ارائه دهنده: تيرچه سازي بیات

تماس بگیرید
احمدآباد مست

تيرچه پاشنه بتن

ارائه دهنده: تيرچه سازي بیات

7,000 تومان
احمدآباد مست
صفحه 1 از 1

برخی از شرکت ها، متخصصان و مجریان فعال

تیرچه سازی قربانی

تولید کننده انواع تیرچه های استاندارد پاشنه بتنی (صنعتی و جوش co۲) تولید کننده تیرچه کرومیت استاندارد مجری سقف های کرومیت با مجرب ترین کادر اجرایی

نوین سازه پارسیان

تولید تیرچه پاشنه بتنی با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین متریال زیر نظر اداره استاندارد و ارائه تاییدیه مربوطه. جوش گاز محافظ co۲ ،گام زیگزال۲۰ ، اعیار بتن۴۰۰ ،نصب اتیکت روی تیرچه جهت شناسایی برای ... ادامه...

گروه ساختمانی پارسا

تولید کننده تیرچه های بتنی وکرومیت - تولید اختصاصی تیرچه صنعتی - اجرای سقف بتنی ، کامپوزیت، عرشه فلزی - تولید کننده بلوک سبک و سنگین - فروش انواع یونولیت سقفی

ارشا گستر ژیراک

تولید کننده بلوک سبک سیمانی در ابعاد مختلف با پوکه سبک تبریز تولید کننده تیرچه استاندارد بتنی

ثمین سازه

تولید کننده انواع تیرچه های سقفی ، یونولیت و بلوک همراه با استاندارد و تاییدیه

آذر تیرچه

تولید کننده تخصصی تیرچه های پاشنه بتنی با جوش CO۲ و صنعتی و کرومیت با نشان استاندارد

بورس مصالح ساختمانی آرش

تهیه و توضیع انواع مصالح ساختمانی بصورت عمده و خورده وحمل نخاله با نیسان و خاور

تیرچه آما

از تولید کننده های برتر تیرچه ، درصنعت ساختمان ایران : تولیدی ” تیرچه آما ” با بیش از دو دهه فعالیت مستمر و پویا، هم اکنون در زمره تولیدکننده های برتر تیرچه های ساختمانی کشور شناخته می شود. عواملی... ادامه...

پارس نوین

فروش مصالح ساختمانی با شرایط

فیدار پایا

تولید انواع تیرچه استاندارد و بلوک های طرح لیکا عاملیت فروش سفال و یونولیت

مطالب مفید در زمینه تیرچه

تیرچه و مزایاآن

تیرچه و مزایاآن

رایج ترین نوع تیرچه در ایران که اکثر مهندسین ایرانی از آن استفاده می‌کنند که این نوع تیرچه تشکیل شده است از خرپا که اغلب از میلگرد ساخته می‌شود. بتن پاشنه، اگر برای ریختن بتن پاشنه از قالب سفالی استفاده شود به آن تیرچه با کفشک گفته می‌شود. پیش فشرده نیز در بعضی از ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. میلگرد به کار رفته در این نوع تیرچه‌ها با حد روانی بالا بوده و در ساختن این نوع تیرچه‌ها قبل از انجام بتن ریزی میلگردهای به کار رفته، تحت کشش قرار می‌دهند و آن گاه بتن ریزی تیرچه را انجام می‌دهند و پس از سخت شدن بتن میلگردها را آزاد می‌کنند و بدین وسیله بتن تیرچه قبل از بارگذاری تحت فشار قرار می‌گیرد.

اجزای تشکیل دهنده : 

اجزای تشکیل دهنده عبارتند از:میلگرد بالا-میلگرد مارپیچ یا عرضی- آهن پایین یا میلگردهای کششی. میلگردهای بالا عضو بالای خرپا بوده و قطر آن نباید از ۶ میلی‌متر کمتر از ۱۲ میلی‌متر بیشتر باشد (توصیه می‌شود از میلگرد۱۰یا۱۲ آجدار استفاده شود) ارتفاع خرپای تیرچه باید به اندازه‌ای باشد که میلگرد بالا قدری بالاتر از سطحبلوک قرار گرفته و دربتن پوشش قرار گیرد. میلگرد عرضی عضو مورب خرپا را تأمین می‌کند و نیروهای برشی سقف را تحمل می‌کند. حداقل سطح مقطع میلگردهای عرضی نباید ازbwt ۰۰۱۵/ کمتر باشد که در آن bwعرض جان تیرو t فاصله دو میلگرد عرضی متوالی از یکدیگر است.

زاویه میلگردهای عرضی با آهن پایین بین ۳۰تا ۴۵ درجه می‌باشد. قطر آهن عرضی بین ۵ تا ۱۰ میلی‌متر است و حداکثر فاصله میلگردهای عرضی از یکدیگر۲۰سانتی‌متر می‌باشد. آهن پایین یا میلگردهای کششی ممان‌های مثبت وسط دهانه را تحمل می‌کنند. حداقل میلگردهای پایین که سرتا سر طول تیرچه را طی می‌کند دو عدد می‌باشد که قطر آن از ۸میلی‌متر کمتر و ۱۶ میلی‌متر بیشتر نباید باشد. حداقل سطح مقطع میلگردهای کششی برای فولادهایی که حد جاری شدن ان پایین است۰۰۲۵/ و آنهایی که حد جاری شدنشان بالای ۰۰۱۵/سطح مقطع جان تیر می‌باشد و حداکثر سطح مقطع آن نباید۵/۲٪ سطح مقطع جان تیر بیشتر باشد. اگر ضخامت بتن پاشنه تیرچه ۵/۵ سانتی‌متر یا بیشتر باشد می‌توان با استفاده از فولادهای کششی به قطر۱۸تا۲۰ میلی‌متر آن را انجام دهیم. حداقل فاصله میلگردهای کششی از همدیگر باید ۵ میلی‌متر بیشتر از بزرگترین دانه بتن مصرفی باشد. برای این که چسبندگی بیشتری بین فولاد و بتن ایجاد شود بهتر است که تمام میلگردها به صورت آجدار استفاده شود.

انواع تیرچه
۱. تیرچه فلزی :


تیرچه فلزی که به نام تیرچه فولادی با جان باز نیز شناخته می شود تشکیل شده است از یک تسمه ( ورق ) در بال تحتانی، یک عدد نبشی در بال فوقانی تیرچه و میلگرد ۱۰ یا ۱۲ به عنوان زیگزاگ که توسط جوش به نبشی و ورق متصل می شود. در دو سر تیرچه های کرومیت یک ورق به صورت نری به عنوان عضو برشگیر تیرچه استفاده می شود.
همچنین در طول های زیاد و یا بارگذاری سنگین تر از میلگرد با قطرهای مختلف و یا نبشی به صورت دوبل یا سپری در بال فوقانی و یک یا دو میلگرد یا ورق به صورت نری در عضو کششی تیرچه استفاده می گردد. در تیرچه های بزرگتر از ۵/۶ مترنیز میلگردهای زیگزاگ تقویتی ( گوشواره ) علاوه برورق برشگیر در دو سر  اضافه می شود. کرمیت خود ایستا بوده و نیازی به شمع بندی ندارند. به همین سبب بتن ریزی چند سقف در یک مرحله امکان پذیر می باشد و سرعت اجرای سقف نیز از مزایای اصلی سقف کرومیت می باشد.

۲. تیرچه بتنی ( بتونی ) سنتی :


تشکیل شده است از ۲ عدد میلگرد با حداقل نمره ۸ و حداکثر ۱۶ در بال تحتانی، یک عدد میلگرد در بال فوقانی و میلگردهای عرضی ( زیگزاگ ) نمره ۶/۵ یا ۸ به صورت تک و یا دوبل که توسط جوش الکتریکی به میلگردهای تحتانی و فوقانی جوش داده می شود. قسمت پایینی خرپای آماده شده در قالب های موقتی قرار گرفته، پس از بتن ریزی از قالب ها خارج و بعد از خشک شدن بتن آماده جابجایی و قابل استفاده در سقف می باشد. در تیرچه هایی با طول زیاد و یا بارگذاری بیشتر یک عدد میلگرد تقویتی نیز در پایین اضافه می گردد.

۳. تیرچه فندوله سفالی سنتی :

نیز مانند تیرچه های بتنی سنتی، خرپایی مشابه دارد. یعنی متشکل شده از یک آرماتور فوقانی، دو یا سه آرماتور در پاشنه تحتانی تیرچه و میلگردهای عرضی زیگزاگ با این تفاوت که به جای قرار گرفتن در قالب موقت در بلوک های فندوله سفالی قرار گرفته سپس بتن درون این قالبها ریخته می شود.

۴.تیرچه های صنعتی :

مانند تیر بتنی و سفالی سنتی از خرپایی فلزی تشکیل شده است که میلگردهای برشی آن ( زیگزاگ ) به جای اتصال توسط جوش الکتریکی بوسیله جوش مقاومتی یا همان نقطه جوش به آرماتورهای تحتانی و فوقانی متصل می گردد. خرپای تیرچه صنعتی هم در قالبهای موقت و هم در قالبهای ماندگار سفالی قابل بتن ریزی می باشد.

۵. تیرچه نیازیت :کاملا فلزی می باشد و دارای یک سپری در بال فوقانی تیرچه، تسمه فلری در بال تحتانی و به جای استفاده از میلگرد به شکل زیگزاگ از آرماتورهایی به صورت خرپا استفاده می گردد.
نیازیت نیز مانند کرومیت خود ایستا بوده و نیازی به نصب جک و شمع بندی در زیر سقف نمی باشد. تفاوت تیرچه نیازیت با تیرچه های دیگر عدم نیاز به بتن در جان تیرچه می باشد، بطوری که بلوکها کاملا به آرماتورهای خرپای تیرچه چسبیده و بتن فقط روی سقف و اطراف بال فوقانی را پوشش می دهد.

  • 27 فروردین 1397
  •    
  • نویسنده: سازه افزار

تیرچه و مزایاآن
5 از 17 رای

استان ها و شهر های فعال

;